Foto

  • 6 czerwca 2024
  • 7 czerwca 2024
  • wyświetleń: 41401

Makabryczny wypadek nastolatek w Pszczynie. Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami

Wypadek w Pszczynie - 6.06.2024
Makabryczny wypadek nastolatek w Pszczynie. Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami - 6.06.2024 · fot. nadesłane przez czytelniczkę / pless.pl


Wypadek w Pszczynie - 6.06.2024
Makabryczny wypadek nastolatek w Pszczynie. Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami - 6.06.2024 · fot. nadesłane przez czytelniczkę
W czwartek, 6 czerwca około godziny 19.00 na ścieżce rowerowej u zbiegu ulic Dobrawy i Bielskiej w Pszczynie, doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem dwóch dziewczynek. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe, w tym m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwie 13-latki poruszały się jednym rowerem. Jedna z nich siedziała normalnie na siodełku, druga za nią na bagażniku. W pewnym momencie kierująca jednośladem utraciła nad nim panowanie i doszło do wywrotki. Dziewczynka siedząca na bagażniku z dużą siłą uderzyła w podłoże. Doznała ciężkich, bardzo dotkliwych obrażeń głowy i twarzy. W trybie pilnym została przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze walczą o jej wzrok oraz szansę na normalne życie.

Jak wspomnieliśmy dzieci poruszały się na jednym rowerze. Żadna z dziewczynek nie miała założonego kasku. Kierująca nie posiadała wymaganej przepisami karty rowerowej. Szczegóły wypadku wyjaśniają pszczyńscy policjanci. Zdarzenie nie wpłynęło w sposób znaczny na płynność ruchu w rejonie ul. Bielskiej.

sid / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj