Foto

  • 6 czerwca 2024
  • wyświetleń: 391

50-lecie klubu Pniówek-74

50-lecie klubu Pniówek-74 - 01.06.2024 · fot. Rafał Bilat
W tym roku Górniczy Klub Sportowy "Pniówek-74" Pawłowice obchodzi pół wieku istnienia. Z tej okazji, 1 czerwca zorganizował uroczystości, w których uczestniczyli zaproszeni goście i sympatycy klubu.

Tego dnia na terenie boiska w Pawłowicach organizatorzy przygotowali m.in. gry i zabawy dla dzieci. Zgromadzeni mogli posłuchać również orkiestry dętej KWK Pniówek, a co najważniejsze obejrzeć przedostatni mecz ligowy w tym sezonie. GKS "Pniówek-74" gościł u siebie drużynę Lechia Zielona Góra. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

Podczas uroczystości Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula oraz przedstawiciel Śląskiego Związku Piłki Nożnej wręczyli odznaczenia m.in. dla zasłużonych działaczy klubu. Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe medale.

Joanna Śmieja, Wójt Gminy Pawłowice złożyła gratulacje na ręce prezesa klubu Zdzisława Goika oraz podziękowała za promowanie aktywności sportowej i piłki nożnej wśród lokalnej społeczności. Życzyła, by kolejne lata były czasem realizacji planów i zamierzeń, a sportowcom i kibicom dawały radość z przeżywania sportowych emocji.

GKS "Pniówek-74" Pawłowice funkcjonuje nieprzerwanie od 50 lat. Jego działalność skupia się na szkoleniu zawodników drużyny seniorów, która od 2009 roku gra w III lidze, a także szkoleniu dzieci i młodzieży. Gmina Pawłowice wspiera klub poprzez dotacje celowe.

Działaczom, trenerom, zawodnikom i sympatykom klubu życzymy wielu sportowych sukcesów, odkrywania kolejnych piłkarskich talentów i wspaniałych kibiców.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.