Foto

 • 5 czerwca 2024
 • wyświetleń: 463

Srebrne Wilki za najlepszy projekt na Śląsku dla uczniów pszczyńskiej Samochodówki

Srebrne Wilki. Najlepszy projekt na Śląsku dla uczniów pszczyńskiej Samochodówki - 23.05.2024 · fot. PZS nr 1
Srebrny Wilk trafił do Mireli Kobieli, Pawła Kaczmarczyka i Kamila Białasa z PZS nr 1 w Pszczynie. Młodzież w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" przygotowała projekt, który podczas Wielkiego Finału został wyróżniony nagrodą za najlepszy projekt społeczny w województwie śląskim. Opiekunem uczniów była Gabriela Wiencek.

W Warszawie 23 maja odbył się Wielki Finał X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tego dnia młodzi z całej Polski celebrowali swoje sukcesy, osiągnięte podczas realizacji tegorocznych projektów społecznych. Ponad 7500 uczniów i uczennic z całej Polski zrealizowało w tej edycji olimpiady "Zwolnieni z teorii" aż 1552 projekty społeczne. Srebrny Wilk jest prestiżową nagrodą przyznawaną w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii za najlepsze projekty społeczne. To wyróżnienie otrzymują uczniowie, którzy wykazali się innowacyjnością, zaangażowaniem i pozytywnym wpływem swoich działań dla społeczności.

Nagrodą jest poza zebranym doświadczeniem (a ono jest ogromne - przede wszystkim wiedza już w technikum, na czym polega praca projektowa i jakie wyzwania się z nią wiążą), otrzymują tytuł finalisty ogólnopolskiej olimpiady (wpisywany na świadectwo), prestiżowy certyfikat zarządzania projektami PMI, dodatkowe punkty na studia (np +20 na Politechnikę śląską) oraz możliwość udziału w wielkim finale - gdzie spotyka się ponad 6 tysięcy młodych osób z całej Polski, a program jest pełen atrakcji, paneli dyskusyjnych, możliwości spotkań przedstawicielami największych firm w społeczeństwie (m.in.ING, Capgemini, BGK, pracuj pl, JP Morgan, Allegro, Veolia, Emitel, Enea, pwc czy Intel). Obecni na gali byli również przedstawiciele rządu, prezydent Warszawy i dyrektorzy/przedstawicie zarządu ww firm). To pokazuje, jak ważne są tego rodzaju działania młodych ludzi.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie dostali również nominację do Złotego Wilka, czyli najlepszego projektu na Śląsku. Spośród 1552 projektów nominowanych zostało około 200, w tym pszczyński.

Działania w ramach projektu:

 • Komunikacja zewnętrzna ponad 35 tysięcy osób,
 • Wzmianki medialne na 16 portalach,
 • Nawiązane współprace z 13 firmami,
 • Zebrany budżet w wysokości ponad 4 tysięcy złotych,
 • Przeprowadzenie zajęć dla ponad 3 tysięcy uczniów z powiatu pszczyńskiego, w 15 szkołach podstawowych w klasach 1-8,
 • Edukowanie osób dorosłych online,
 • Propagowanie działalności antysmogowej w social mediach,
 • Wrzucanie na facebook oraz instagrama postów na temat spotkań w szkołach oraz działaniach projektu,
 • Roznoszenie ulotek, wieszanie plakatów,
 • Spotkanie na sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego,
 • Ankiety w szkołach,
 • Organizacja stoiska projektu na dniach otwartych PZS nr 1.


Był również ranking szkoł i PZS nr 1 w Pszczynie uzyskało 14 miejsce w województwie Śląskim, a w Polsce 113 miejsce.

Link do filmu z wielkiego finału:Instagramy twórców projektu: @p_kacz_a @_pandi_hp @cryingmirelcia @chcewiedziecczymoddycham

źródło: PZS nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj