Foto

  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1115

Obchodzili święto bibliotekarzy

Święto bibliotekarzy - 06.2024 · fot. powiat
8 maja obchodzono Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Biblioteki. Z tej okazji początkiem czerwca, jak co roku odbyło się spotkanie obecnych i emerytowanych pracowników Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie i jej 12. filii bibliotecznych.

Z bibliotekarzami spotkała się wicestarosta Barbara Bandoła, która wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Krystianem Szostakiem podziękowała wszystkim pracownikom MPBP w Pszczynie za upowszechniania czytelnictwa i kultury w powiecie pszczyńskim. Życzenia złożyli również przedstawiciele Gminy Pszczyny razem z burmistrzem Dariuszem Skrobolem.

Wszystkich gości przywitała dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie Teresa Musik.

- Wykonujecie piękną, ale coraz trudniejszą pracę, bo książki przybierają teraz różne formy, jednak nie brakuje Wam pomysłów, aby docierać do ludzi. Za każdy wymiar współpracy dziękuję i życzę kolejnych ciekawych pomysłów - mówiła wicestarosta Barbara Bandoła.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie została powołana ponad 75 lat temu i jest jedną z najstarszych instytucji kultury działających na ziemi pszczyńskiej. Misją placówki jest służba ogółowi społeczności lokalnej poprzez bezpłatny dostęp do materiałów bibliotecznych, zaspokajanie potrzeb czytelniczych, edukacyjnych, informacyjnych oraz upowszechnianie kultury i czytelnictwa.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj