Foto

  • 5 czerwca 2024
  • wyświetleń: 772

Pless Art rozwija talenty młodego pokolenia. Podsumowanie pleneru malarsko-rzeźbiarskiego

Podsumowanie pleneru malarsko-rzeźbiarskiego Pless Art - 31.05.2024 · fot. powiat
Stowarzyszenie Pless Art podsumowało plener artystyczny, który odbył się w pszczyńskim parku z myślą o młodzieży. W najbliższą niedzielę, 9 czerwca w siedzibie stowarzyszenia (Plac Józefa Kuczery 2, Pszczyna - wejście przez parking parafialny) odbędzie się wystawa poplenerowa. Obrazy będzie można oglądać w godz. 7.30-13.00.

Dwudniowy plener artystyczny dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pless Art odbył się końcem maja. Wzięło w nim udział kilkanaście osób - byli to uczniowie szkół ponadpodstawowych, mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.

- Organizowany w ramach konkursu plener stał się miejscem twórczej inspiracji i wspólnej zabawy. Młodzi artyści mieli szansę na odkrywanie swoich talentów w pięknym otoczeniu i atmosferze pełnej pasji. Poziom prac oceniamy jako bardzo wysoki - mówi Andrzej Urbański, prezes Stowarzyszenia Pless Art. Nad organizacją pleneru czuwali wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia.

Podsumowanie pleneru odbyło się 31 maja. Komisja w składzie: Marek Styczyrz Neuberg, ks. Damian Gatnar orz Nicola Rajda wybrała laureatów. I miejsce zajęła Emilia Szlakowicz (uczennica Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej), II miejsce - Gabriela Lip z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, natomiast III miejsce - Alina Hes z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Krystian Szostak podziękował członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w rozwijanie pasji artystycznych młodego pokolenia, a uczestnikom i laureatom pleneru gratulował umiejętności, życząc dalszego twórczego rozwoju.

Osoby zaangażowane w działalność stowarzyszenia działają w obszarze upowszechniania sztuk plastycznych od wielu lat. Obecnie własnymi siłami prowadzą remont dwóch salek, z których korzystają dzięki przychylności proboszcza Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie. Chcą tu prowadzić zajęcia edukacyjne z dziedziny sztuki. W planach są też zajęcia z modelarstwa.

Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie Powiatu Pszczyńskiego na organizację pleneru w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.