Foto

 • 4 czerwca 2024
 • wyświetleń: 352

IV Międzyszkolny Przegląd Układów Tanecznych w SP w Rudołtowicach

„IV Międzyszkolny Przegląd Układów Tanecznych” w SP w Rudołtowicach - 28.05.2024 · fot. Bogumiła Włoch
28 maja Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach, kolejny już raz gościła w swych progach miłośników tańca. Po raz czwarty odbył się bowiem Międzyszkolny Konkurs Układów Tanecznych. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach klasy I-III i IV-VIII.

Do konkursu zgłosiło się 9 zespołów:

 • zespół taneczny "Disco 9" z ZSP w Łące, którego opiekunką jest pani Renata Stawicka
 • zespół "Tańczące Kwiatki" z ZSP w Ćwiklicach z opiekunką panią Beatą Anderko
 • zespoły taneczne " Zakręceni" oraz " Crazy Girls" z SP w Porębie, których opiekunami są: panie Barbara Borgieł i pani Lucyna Goraus
 • zespół taneczny "Jorgus" ze SP 1 w Goczałkowicach - Zdroju pod opieką pani Gabrieli Wrzoł-Wójcikiewicz
 • zespół taneczny "Black and White" i "Bandama Team" ze SP w Brzeźcach z opiekunkami panią Edytą Kuś i Agnieszką Biela,
 • a także gospodarze konkursu zespół "Fly" i "Dziewczyny Zachodu", którymi opiekuje się pani Bogumiła Włoch.


Miło nam było gościć także podopiecznych Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Rudołtowicach.

Występy zespołów oceniało profesjonalne jury w składzie:

Angelika Honc - swoją przygodę z tańcem rozpoczęła 15 lat temu w PCK w Pszczynie w grupie tanecznej DNW Crew, a następnie Intro. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych co pozwoliło jej zostać nauczycielem różnych stylów od hip - hopu przez Dancehall. Od 10 lat licencjonowany instruktor fitness i trener personalny.

Małgorzata Tomczyk - instruktor tańca nowoczesnego, fitness oraz choreograf. Studentka pedagogiki. Prowadząca oraz współprowadząca obecnie ponad 20 grup na terenie naszego powiatu. Szkoli się u instruktorów z Polski i z zagranicy. Na swoich zajęciach najbardziej zależy jej na dobrej atmosferze oraz rozwoju uczestników nie tylko pod kątem choreografii, ale i treningu motorycznego. W zeszłym roku otrzymała nagrodę starosty pszczyńskiego w dziedzinie kultury za osiągnięcia na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Klaudia Garbala - choreografka, peformerka, improwizatorka. Tancerka pszczyńskiej grupy tańca " Impakt" studentka pedagogiki, prowadząca grupy dzieci i młodzieży oraz dorosłych na terenie Katowic - Nova SzkołaTańca, Studio Ruchu Endorfina, Gabris Sudio Polo Dance. Specjalizuje się w stylach współczesnych oraz doskonali warsztat improwizacji, którego naucza na zajęciach indywidualnych i okazjonalnie w Teatrze Żelaznym. Chętnie czerpie inspiracje z różnych styli tanecznych. Na swoich zajęciach zwraca uwagę na świadomy i uważny ruch ciała. Technika jest dla niej ważna, ale priorytetem są emocje, według niej każdy ma do przekazania jakąś historię, ale już od wykonawcy zależy na ile będzie w niej autentyczny.

Na początku imprezy wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Katarzyna Wybrańczyk. Następnie zaprezentowały się zespoły rywalizujące w kategorii klas I-III. Później wystąpili uczestnicy klas IV-VIII. W przerwie konkursu, kiedy Jury udało się na obrady, wszyscy uczestnicy konkursu wspólnie tańczyli, prezentując wspaniałe show.

Rozstrzygnięcia Konkursu Tańca Jurorzy dokonali po obejrzeniu wszystkich układów tanecznych i postanowili przyznać następujące miejsca:

Kategoria kl. I-III

 • I miejsce - zespół "Bandama Team" SP Brzeźce
 • II miejsce - zespół "Zakręceni" SP Poręba
 • III miejsce- zespół "Fly" SP Rudołtowice
 • Wyróżnienie - zespół "Tańczące Kwiatki" ZSP Ćwiklice


Kategoria kl. IV-VIII

 • I miejsce - zespół "Black And White" SP Brzeźce
 • II miejsce - zespół "Jorgus" SP Goczałkowice-Zdrój
 • Wyróżnienie - zespół " Dziewczyny Zachodu" SP Rudołtowice
 • Wyróżnienie - zespół "Crazy Girls" SP Poręba.


Kropką nad i tegorocznego konkursu był Voucher na warsztaty taneczne lub teatralne, który otrzymał zespół " Bandama Team" i "Black And White. Nagrodę zasponsorowała p. Małgorzata Tomczyk przewodnicząca Jury.

Uczestnicy konkursu otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy i podziękowania, każdy zawodnik konkursu obdarowany został medalem i słodkim upominkiem.

Wszyscy biorący udział w rywalizacji w swoich występach zaprezentowali wysokie walory artystyczne, dobre wyczucie stylu, technikę wykonania, ciekawą choreografię układów oraz niebanalny wizerunek sceniczny. Przegląd taneczny okazał się pięknym widowiskiem, a wszystkim widzom dostarczył miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych.

Serdecznie dziękujemy zespołom i ich nauczycielom za wzięcie udziału w konkursie, a także tym osobom, które przyczyniły się do organizacji tego widowiska.
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej - 5 edycji konkursu, której organizatorem jest SP w Rudołtowicach.

źródło: SP Rudołtowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj