Foto

  • 3 czerwca 2024
  • 5 czerwca 2024
  • wyświetleń: 21734

Konferencja polityków PiS z udziałem Mateusza Morawieckiego w Pszczynie

Konferencja polityków PiS z udziałem Mateusza Morawieckiego w Pszczynie - 03.06.2024 · fot. pless.pl
W poniedziałek 3 czerwca przed Muzeum Zamkowym w Pszczynie odbyła się konferencja polityków Prawa i Sprawiedliwości: Izabeli Kloc, Grzegorza Pudy, Jarosława Wieczorka oraz Jadwigi Wiśniewskiej oraz byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Wizyta poprzedzająca wybory do Parlamentu Europejskiego (9 czerwca) odbyła się pod hasłem "Śląsk jest piękny". Głównym tematem było zablokowanie tzw. Zielonego Ładu. Wcześniej politycy wizytowali w Chorzowie oraz w Mysłowicach.

- Jestem ze Śląska, a to są sprawy dziś dla Śląska najważniejsze. Rozporządzenie metanowe - dzięki temu, że stworzyliśmy taki mechanizm, który pozwoli funkcjonować kopalniom przez kolejne lata, będziemy mieć tutaj pracę. To się zadziało na Komisji Europejskiej, gdzie Komisja chciała doprowadzić do likwidacji kopalń już w 2027 roku. Jastrzębska Spółka Węglowa otrzymała derogację - nie jest brana pod uwagę, jeśli chodzi o emisyjność metanu. Ale to będzie trwało 3 lata. Co po trzech latach? Uważam, że powinnam dalej pracować w tej Komisji tak, by ratować nasz przemysł, by ratować JSW przed tymi restrykcjami metanowymi, to się będzie działo w następnej kadencji. Węgiel koksowy jako produkt strategiczny - co 3 lata lista jest modyfikowana. Ja dwukrotnie brałam udział w obronie węgla koksowego jako produktu strategicznego, ponieważ zawsze grupa zielonych cały czas dekarbonizację odmieniana przez wszystkie możliwe przypadki, chciała, aby węgiel koksowy zlikwidować z tej listy. Myślę, że dalej trzeba podejmować takie wysiłki, aby Śląsk mógł dalej się rozwijać, aby nasze strategiczne firmy mogły funkcjonować, aby również ludziom przede wszystkim żyło się lepiej, abyśmy nie musieli płacić tak wysokich cen energii, a to się dzieje właśnie w Parlamencie Europejskim i w Komisji Europejskiej, gdzie cena emisji dwutlenku węgla rośnie drastycznie - z 5 euro, wtedy, kiedy rozpoczynaliśmy kadencję 5 lat temu, do prawie 100 euro. Więc myślę, że trzeba dalej pracować nad tym, aby zlikwidować te wielkie obostrzenia, które niesie Zielony Ład. Ja to czyniłam, czyniłam to skutecznie, rzeczywiście - udało się. Myślę, że mam dość sił - jestem Ślązaczka, i mom dość siły, co by dalij robić dobrze dlo Ślonska i dlo Polski - mówiła o swoim programie na kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim posłanka Izabela Kloc.


ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.