Foto

  • 1 czerwca 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 11133

137 nowych żołnierzy złożyło przysięgę na rynku w Pszczynie

Przysięga wojskowa 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oraz 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic - 01.06.2024 · fot. powiat
W sobotę 1 czerwca na pszczyńskim rynku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oraz 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Na pszczyńskim rynku słowa Roty wypowiedziało 137 elewów. Wśród nich byli mieszkańcy naszego powiatu. To nie tylko ważny moment w życiu żołnierzy, ale także w życiu całego regionu.

- W obecności rodzin złożyliście na sztandar 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego przysięgę wojskową, która jest najbardziej podniosłym oraz wymownym aktem żołnierskiej służby. Akt złożenia przysięgi otwiera kolejny etap waszej wojskowej kariery. Służba w wojsku polskim, a z zwłaszcza w batalionach powietrznodesantowych, noszenie munduru, założenie bordowego beretu to powód do dumy, ale również wielkie wyzwanie. Ci z was, którzy zdecydowali się na szkolenie specjalistyczne w batalionach powietrznodesantowych będą mieli mieli możliwość kontynuować tradycje jednostki spadochronowej, w której żołnierze podjęli służbę w kraju, jak i poza jego granicami. To służba dla odważnych, zdecydowanych i o silnym charakterze - mówił ppłk Marcin Wilga, dowódca 18 bpd.

- Przysięga wojskowa to symbol oddania, patriotyzmu i gotowości do obrony ojczyzny. Cieszę się, że przybyło osób, które z dumą i odpowiedzialnością podjęły się tego ważnego zadania - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

- Dziś na rynku w Pszczynie odbyły się przysięgi wojskowe żołnierzy 6 Batalionu Powietrznodesantowego i 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. Uroczystość zgromadziła licznych mieszkańców, rodziny żołnierzy oraz zaproszonych gości, którzy przybyli, aby wspólnie świętować to wyjątkowe wydarzenie.
To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla naszego miasta, że uroczystość przysięgi wojskowej odbyła się w Pszczynie. Jestem dumny, że mogliśmy gościć kobiety i mężczyzn, którzy postanowili służyć ojczyźnie. Ta przysięga to nie tylko formalność, ale symbol ich poświęcenia i oddania dla Polski
- napisał burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.