Foto

  • 31 maja 2024
  • 7 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2065

Seniorzy na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury

Seniorzy na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury - 05.06.2024 · fot. Kamil Knapik
W środę 5 czerwca na dużej scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury wystąpili słuchacze zajęć artystycznych prowadzonych przez Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dość licznie zgromadzona widownia podziwiała występy teatralne, taneczne i wokalne seniorów. Na początek wystąpił zespół wokalny "Trzynastka" prowadzony przez Renatę Zborowską. Zaprezentował trzy piosenki: "Piękne jest królestwo nasze" Marka Grechuty, "Miłość ostatnich dni" Renaty Dąbkowskiej i "Jaki piękny jest świat" Luisa Armstronga.

Potem sceną zawładnęły rytmy bachaty. Grupa taneczna Bailamos kierowana przez Kingę Grynpeter zatańczyła do piosenki "Me enrede" Price`a Royce`e piękny układ choreograficzny, który bardzo spodobał się publiczności.

Następnie na scenie pojawił się chór Canto Grazioso. Niedawno obchodził 10 - lecie istnienia i z tej okazji w kwietniu został zorganizowany uroczysty koncert. W środę natomiast wykonał ludową piosenkę "Dzieweczka ze Śląska", klasyczną "Kołysankę" Franza Schuberta, "Hymn do nocy" Ludwiga van Bethoveena, "Osiem nut" Tadeusza Kubiaka i "Ale to już było" Andrzeja Sikorowskiego (z udziałem publiczności oczywiście). Dyrygentką chóru jest Halina Rawecka - Czernik, a akompaniowała Iwona Łapeta.Po tej dawce muzyki przyszedł czas na występ teatralny. Grupa teatralna "Pod Kapeluszem" zaprezentowała zabawne scenki obyczajowe "Chory, chorszy", które rozśmieszały widzów do łez. Grupę prowadzi Marianna Kurczab.

Na zakończenie programu artystycznego pojawił się ponownie zespół "Trzynastka", proponując jeszcze trzy piosenki: "Nie zapomniałam", "Weselne dzieci" oraz "Świat w starym stylu" (znowu z niemałym udziałem publiczności!).

Mamy nadzieję, że narodziła się w ten sposób nowa tradycja UTW - prezentacja osiągnieć grup artystycznych w formie koncertu dla wszystkich. I mamy jeszcze jedną nadzieję - że uda nam się tym sposobem zachęcić seniorów do udziału w zajęciach artystycznych oraz oczywiście wszystkich innych też. Bo proszę pamiętać: My nic nie musimy, my chcemy!

Renata Zborowska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.