Foto

  • 31 maja 2024
  • wyświetleń: 3690

Nad naszym bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści. Świętowali Dzień Strażaka

Dzień Strażaka w PSP Pszczyna - 29.05.2024 · fot. powiat


Dzień Strażaka w PSP Pszczyna - 29.05.2024 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna
Na co dzień walczą z ogniem, klęskami żywiołowymi, pomagają poszkodowanym w wypadkach. 29 maja bohaterowie, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu świętowali Dzień Strażaka.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie przy udziale przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, funkcjonariuszy pszczyńskiej komendy, samorządowców, reprezentantów służb, inspekcji i instytucji.

Nasi strażacy nie szczędzą sił, kiedy zagrożone jest czyjeś życie, zdrowie lub mienie. Podczas uroczystości wręczono mundurowym awanse, odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz medale przyznane przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach i Prezydium Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego ZSS "Florian".

Strażacy w swojej codziennej służbie promują zachowania nakierowane na pomoc innym. 21 maja wzorową postawą w czasie wolnym od pracy podczas zdarzenia drogowego w Porębie na ul. Wodzisławskiej wykazali się st. ogn. Piotr Kuglarz i ogn. Izydor Indeka, których komendant powiatowej PSP w Pszczynie st. bryg. Grzegorz Kołoczek wyróżnił podczas uroczystej zbiórki w pszczyńskiej komendzie.

Dzień Strażaka to szansa na złożenie podziękowań. Życzenia Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom oraz pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie w imieniu przedstawicieli samorządów - gminnych i powiatowego złożył starosta Grzegorz Wanot.

- Dziękuję, że mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że nad naszym bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści. Zawsze możemy na Was liczyć - jesteście na każde wezwanie, gotowi o każdej porze dnia i nocy nieść pomoc. Tylko w ubiegłym roku podjęliście 1220 interwencji na terenie powiatu pszczyńskiego - mówił Grzegorz Wanot.

Życzenia składali również zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach st. bryg. Damian Legierski oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie dh Szymon Sekta wraz z dh Grzegorzem Nogłym.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.