Foto

  • 29 maja 2024
  • 9 czerwca 2024
  • wyświetleń: 24563

Wyrokiem sądu Urząd Miejski w Pszczynie przejmuje Dom Usług

Pszczyna: Wejście do Domu Usług - 28.05.2024 · fot. UM Pszczyna
Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 7 marca powinien zakończyć batalię Urzędu Miejskiego o prawo do dysponowania budynkiem położonym przy ul. Kopernika 26, tzw. Domem Usług - informuje ratusz.

Wyrokiem sąd nakazał, aby Usługowa Spółdzielnia Pracy opuściła nieruchomość i opróżniła obiekt ze znajdujących się wewnątrz rzeczy. W tej sytuacji, w obecności burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, komornika, pracowników Urzędu Miejskiego oraz Administracji Zasobów Komunalnych, we wtorek, 28 maja obiekt został otwarty przez ślusarza.

W najbliższych dniach komornik musi dokonać spisu wszystkich pozostawionych rzeczy. O ich losie zadecyduje sąd. W wyniku przeprowadzonych czynności w opuszczonym budynku zastano przedmioty o niewielkiej wartości rynkowej.

- O dalszym losie budynku zadecydujemy w niedalekiej przyszłości. W pierwszej kolejności musimy dokonać niezbędnych procedur związanych z przejęciem pozostawionych rzeczy. Budynek jest zaniedbany. Musimy zapoznać się także z faktycznym stanem technicznym obiektu. Na tej podstawie zapadną decyzje, co będziemy robić dalej. Uregulowanie spraw związanych z przejęciem Domu Usług to jeden z moich punktów programowych na obecną kadencję - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.