Foto

  • 31 maja 2024
  • wyświetleń: 3309

"Magia kryje się w każdym z nas" - wystawa fotograficzna ćwikliczanina

"Magia kryje się w każdym z nas" - wystawa fotograficzna Łukasza Pustelnika · fot. materiały prasowe
Od 1 czerwca Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną Łukasza Pustelnika.

Łukasz Pustelnik (Photo Blinks) urodził się w Pszczynie, a obecnie mieszka w Ćwiklicach. Na co dzień pracuje jako archiwista w Archiwum Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Fotografią zajmuje się od 2018 r. Od zawsze interesował go człowiek. Ta ciekawość skłoniła go do wybrania fotografii portretowej, a przewodnim tematem stało się utrwalenie piękna jakie jest w każdym z nas. W swoich fotografiach artysta nie stosuje tak mocnej obróbki zdjęć, stawia na naturalność. Łukasz Pustelnik wykonuje zdjęcia portretowe, biznesowe, sensualne, akty, a także fotografie rodzinne, ślubne, jak również fotografię modową i inne.

Jak mówi autor: "Na mojej wystawie zobaczysz fotografie zwykłych ludzi takich jak Ty, którzy z pozowaniem zazwyczaj nie mieli styczności wcześniej. To właśnie dzięki moim zdjęciom osoby, które się na nich znalazły mogły poczuć się, że są atrakcyjne i piękne. Przełamuje również utarte schematy i konwenanse a to dlatego, że wśród zdjęć jakie przyjdzie Ci zobaczyć na wystawie są zdjęcia sensualne osób z ograniczeniami ruchowymi czy będziesz w stanie wskazać, które to zdjęcia? Przyjdź i zobacz sam w jaki sposób wydobywam ukryte piękno, które drzemie w każdym z nas za pomocą mojego aparatu fotograficznego"

Ważniejsze realizacje:

  • 2019 r. - Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Bielsku - Białej
  • 2019 r. - pokazu mody organizowany przez Konsulat Niemiec w Krakowie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w ramach obchodów 29 rocznicy Zjednoczenia Niemiec.
  • 2019 r. - pokaz mody w Ambasadzie Niemiec w Warszawie z okazji 29 rocznicy Zjednoczenia Niemiec.
  • 2020 r. - fotografie najnowszej kolekcji ubrań Marcina Raczkowskiego. Dzięki tym zdjęciom został on nagrodzony przez Polską Akademie Mody statuetką Polski Kreator Roku 2020.
  • 2020 r. - Gala Polskiej Mody w Poznaniu.


W 2022 roku Łukasz Pustelnik został wyróżniony w 16 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Portret 2022 organizowanego przez "To Dobry Konkurs", w którym brało udział 11 376 artystów. Dodatkowo zdjęcia Pana Łukasza, znajdują się zazwyczaj w top 20% a nierzadko i wyżej wśród najlepszych fotografii, w międzynarodowych konkursach tematycznych organizowanych przez 35 Awards, gdzie biorą udział fotografowie ze 100 krajów.

Wystawa mieści się w części wystawienniczej Pszczyńskiego Centrum Kultury i czynna będzie codziennie.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.