Foto

  • 28 maja 2024
  • 29 maja 2024
  • wyświetleń: 1756

"Pszczyńska EkoAkademia" Remondisu: udział w podsumowaniu wzięło pół tysiąca przedszkolaków

"Pszczyńska EkoAkademia" Remondisu - 29.05.2024 · fot. materiały prasowe
Pierwsza edycja Pszczyńskiej "EkoAkademii" dobiegła końca. Za nami uroczyste podsumowanie akcji w nowoczesnym Pszczyńskim Centrum Kultury!

"EkoAkademia" cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział prawie pół tysiąca dzieci z 9 przedszkoli. Dzięki tej inicjatywie, której organizatorem i pomysłodawcą był pszczyński REMONDIS przy wsparciu burmistrza Pszczyny, przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w serii interaktywnych prelekcji, które w łatwy i przyjemny sposób przybliżyły im zasady odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. Uroczyste zakończenie akcji odbyło się 29 maja w Pszczyńskim Centrum Kultury, gdzie uczestnicy wzięli udział w przedstawieniu z ich ulubionymi postaciami, które towarzyszyły im podczas zajęć.

Dzięki Pszczyńskiej "EkoAkademii" najmłodsi mieszkańcy Pszczyny i okolic zdobyli cenne umiejętności, które z pewnością przyczynią się do poprawy świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej. Finałem pierwszego etapu była zbiórka baterii, w której przedszkola wykazały się niezwykłym zaangażowaniem. Placówki, które zebrały ich najwięcej, zostaną nagrodzone podczas uroczystego podsumowania.

- Zakończyliśmy pierwszy etap Pszczyńskiej "EkoAkademii" i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy uczestnikom, opiekunom oraz każdemu, kto przyczynił się do wielkiego sukcesu akcji. Cieszymy się, że dzięki naszej inicjatywie dzieci już od najmłodszych lat mogą uczyć się o tak ważnej roli, jaką odgrywa właściwa segregacja odpadów dla środowiska. To dopiero początek - czekają nas kolejne etapy, w których razem z naszym ulubionym towarzyszem Banankiem Frankiem odwiedzimy kolejne placówki - mówi Agata Michalska-Król, dyrektor REMONDIS Sp. z o.o. Oddział w Sosnowcu Zakład w Pszczynie.

W trakcie interaktywnych zajęć edukacyjnych dzieci miały okazję zobaczyć i poznać prawdziwych bohaterów do zadań specjalnych. Papierusia, Glassuś, PETer, Mr Zmieszany i Bananek Franek - te sympatyczne postacie stały się przewodnikami po świecie recyklingu, ucząc dzieci, poprzez zabawę, jak ich codzienne działania mogą wpłynąć na przyszłość naszej planety. Najciekawszym jednak punktem całej akcji okazał się pokaz specjalistycznego sprzętu do odbioru odpadów, czyli tzw. śmieciarki. Dzieci były zachwycone, mogąc usiąść za jej sterami oraz zobaczyć na własne oczy, gdzie i jak przewożone są odpady, które każdy z nas produkuje.

Uroczyste zakończenie pierwszej edycji Pszczyńskiej "EkoAkademii" odbyło się w nowo otwartym Pszczyńskim Centrum Kultury, gdzie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie z ich ulubionymi bohaterami. W ramach uroczystości, przedszkola, które wykazały się największym zaangażowaniem w zbiórce baterii, zostały nagrodzone atrakcyjnymi upominkami.

- Jestem dumny z naszych najmłodszych mieszkańców i ich zaangażowania w Pszczyńską "EkoAkademię". To projekt, który pokazuje, że małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian, a nasze gmina jest tego najlepszym przykładem. Gratuluję REMONDIS dobrej organizacji akcji i wszystkim uczestnikom za ich wkład w ochronę naszego środowiska. Mam nadzieję, że sukces pierwszej edycji "EkoAkademii" będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska i że kolejne etapy projektu przyniosą równie imponujące rezultaty - podkreślił Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny.

Pszczyńska "EkoAkademia" to nie tylko projekt edukacyjny, ale przede wszystkim działanie, które wprowadza pozytywne zmiany w życiu mieszkańców Pszczyny. Poprzez edukację najmłodszych, całe rodziny stają się bardziej świadome znaczenia ochrony środowiska i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. To inwestycja w przyszłość, która ma na celu zmiany w codziennych nawykach i postawach mieszkańców Pszczyny.

ar / pless.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.