Foto

  • 27 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 29182

Wizyta księcia Petera Hochberga von Pless i jego żony w Pszczynie. Odwiedził m.in. szpital

Wizyta Petera Hochberga von Pless w Pszczynie - 26.05.2024 · fot. UM Pszczyna


Książę Peter von Pless z wizytą w pszczyńskim szpitalu - 26.05.2024 · fot. Szpital Joannitas w Pszczynie


Wizyta księcia Petera Hochberga von Pless w Domu Kulejących Aniołów w Piasku - 28.05.2024 · fot. UM Pszczyna
Od weekendu do wtorku 28 maja w Pszczynie gościł wraz z żoną Anne książę Peter Hochberg von Pless.

- Jest nam niezmiernie miło, że podczas tegorocznych Daisy Days mogliśmy gościć księcia Petera Hochberga von Pless z żoną Anne. Książe jest następcą księcia Bolko, a zarazem głową rodziny Hochbergów. Kontynuujemy bardzo dobre relacje i przyjaźń. To dla nas bardzo ważne - napisał burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol w mediach społecznościowych.

- Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach w ramach święta naszego miasta. Książe Peter interesuje się tym, co dzieje się w Pszczynie. Z wielką uwagą podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych interesował się problemami lokalnych NGO-sów. Wzięliśmy również udział w oficjalnym otwarciu siedziby Stowarzyszenia ArtAncla, a także w obchodach 20-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Zamku - relacjonuje burmistrz.

Książę Peter von Pless uczestniczył w obchodach 20-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Zamku - 26.05.2024
Książę Peter von Pless uczestniczył w obchodach 20-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Zamku - 26.05.2024 · fot. powiat


Książę odwiedził również pszczyński szpital. Wizyta Petera Hochberga von Pless i jego żony Anne w Szpitalu Joannitas w Pszczynie była wyjątkowym wydarzeniem dla placówki. Spotkanie miało charakter oficjalny i stanowiło ważny moment w historii szpitala. Podczas wizyty Dyrektor Szpitala, Katarzyna Michalik, przedstawiła zaproszonym gościom osiągnięcia i rozwój szpitala w ostatnich latach. Omówiła również aktualne zakresy działalności placówki, podkreślając jej kluczową rolę w zapewnianiu dostępu do wysokiej jakości świadczeń medycznych dla mieszkańców regionu.

Wtorek 28 maja był ostatnim dniem wizyty księcia w naszym mieście. Przed południem odwiedził wraz z małżonką Dom Kulejących Aniołów. O tym, jak funkcjonuje placówka opowiedziała jej gospodyni - Krystyna Fuławka - prezes Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński, UM Pszczyna, Szpital Joannitas w Pszczynie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Daisy Days

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Daisy Days" podaj