Foto

  • 27 maja 2024
  • wyświetleń: 1440

Nasi politycy na Święcie Samorządu Terytorialnego w Warszawie

Święto Samorządu Terytorialnego w Warszawie - 27.05.2024 · fot. powiat
27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego. Ponad 200 samorządowców w sali kolumnowej Sejmu RP uczestniczy w konferencji o kierunkach współpracy rządu z samorządem.

Na zaproszenie senator dr n. med. Agnieszki Gorgoń-Komor w obchodach Święta Samorządu Terytorialnego w Warszawie razem z przedstawicielami samorządu terytorialnego z całej Polski, parlamentarzystami i członkami rządu uczestniczy wicestarosta Barbara Bandoła. - To możliwość dyskusji na temat priorytetów i zadań w rozpoczynającej się kadencji samorządu lokalnego. Liczymy na pozytywne zmiany w finansowaniu usług publicznych, które świadczą samorządy w Polsce - mówi wicestarosta pszczyńska.

Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza poświęcona została kierunkom współpracy rządu z samorządem w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, ustroju samorządowego i finansów. W drugiej części o parlamentarnych i rządowych propozycjach zmian systemowych w samorządach opowiadają m.in. członkowie Parlamentarnego Zespołu Samorządowego: senatorka Agnieszka Gorgoń-Komor i senator Zygmunt Frankiewicz. Po zakończeniu konferencji w Sejmie RP odbędzie się debata "Wyzwania nowej kadencji" zorganizowana przez Związek Miast Polskich.

Konferencja została zorganizowana 27 maja w Dzień Samorządu Terytorialnego upamiętniający pierwsze wolne i demokratyczne wybory samorządowe z 1990 roku.

- To święto naszych gmin, naszego powiatu, naszej wspólnoty. Wszystkim samorządowcom - włodarzom gmin, radnym gminnym i powiatowym, pracownikom urzędów i jednostek organizacyjnych, sołtysom i przewodniczącym osiedli składam najlepsze życzenia, dziękuję za zaangażowanie i ciągłe rozwijanie naszej Małej Ojczyzny. Wierzę, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, przy wsparciu naszych mieszkańców będziemy dalej prężnie rozwijać nasz powiat - mówi starosta Grzegorz Wanot.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.