Foto

  • 22 maja 2024
  • wyświetleń: 775

Nauczyciele i uczniowie "Rolniczoka" posumowali projekty europejskie

Nauczyciele i uczniowie "Rolinczoka" posumowali projekty europejskie · fot. Monika Janosz
W kwietniu odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 uroczysta gala podsumowująca projekty realizowane w ramach akredytacji Erasmusa. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych z panem wicestarostą Damianem Cieszewskim na czele oraz przedstawiciele lokalnych urzędów i instytucji.

Uczestnicy projektów za pomocą prezentacji multimedialnych wykonanych przez stażystów przywołali niezapomniane momenty spędzone za granicą. Prezentacje te udokumentowały pracę w firmach oraz wspólne odkrywanie przyrodniczych i kulturowych uroków Hiszpanii i Portugalii. Miłym akcentem było także wykonanie piosenek w języku angielskim przez absolwentkę szkoły, co pozwoliło intensywniej odczuć atmosferę tamtych chwil.

W ramach drugiej edycji projektu "Bilet do kariery" w zagranicznych praktykach zawodowych w Portugalii i Hiszpanii wzięło udział 13 uczniów z kierunków technik informatyk oraz technik mechatronik wraz z dwoma opiekunami. Z kolei w szkoleniach zagranicznych w Portugalii uczestniczyły dwie nauczycielki zawodu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, które realizowały trzecią edycję projektu "Bilet do kariery".

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 jednocześnie realizowano w ramach akredytacji Erasmusa projekt "Uczyć po Europejsku - III", w którym uczestniczyło 9 nauczycieli z PZS nr 2 w Pszczynie. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach językowych w Hiszpanii i na Malcie. Celem obu wyjazdów było m.in. podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, przełamanie barier komunikacyjnych z języków obcych oraz wprowadzenie języka angielskiego i hiszpańskiego do nauczania przedmiotów zawodowych.

Podczas uroczystości uczniowie i nauczyciele otrzymali certyfikaty oraz dokumenty Europass-Mobilność, które potwierdzają odbycie praktyk poza granicami kraju i są honorowane w państwach Unii Europejskiej.

źródło: PZS nr 2

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj