Foto

  • 21 maja 2024
  • wyświetleń: 700

Relacja z wycieczki górskiej w Gorce z Diablakiem!

Relacja z wycieczki górskiej Gorce - Turbacz - 19.05.2024r. · fot. KST Diablak
Wiosna w pełni. Już najwyższy czas, aby ruszyć w góry. Tym razem w niedzielę 19 maja Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" wyruszył na wędrówkę w malownicze pasmo Gorców. Początek trasy i zarazem zakończenie było w miejscowości Obidowa. Gąszcze leśne przeplatane pięknymi widokowo halami pasterskimi, wspaniałe panoramy lśniących w słońcu, ośnieżonych szczytów tatrzańskich, głębokich dolin otaczających Gorce, bogactwo barw, zapachów, kolorów, po prostu oszałamiająco.

Trasa naszej wycieczki wiodła przez Stare Wierchy - Turbacz - Bukowinę Miejską. Zatrzymaliśmy się na odpoczynek w schronisku PTTK Turbacz im.W.Orkana. Uczestnicy dowiedzieli się o topografii terenu, o ciekawej historii tego rejonu, tej odległej i tej bliższej, m.in. o silnie działającej tu partyzantce w okresie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Usłyszeli również informacje o gospodarce pasterskiej, o trudnym życiu mieszkańców, o piewcy i zarazem "dumacu" z Gorców (Władysławie Orkanie).

Nagła zmiana pogody nie przyczyniła się do pogorszenia nastrojów i grupa dzielnie, sprawnie i dosyć szybko pokonała resztę trasy. W imieniu organizatorów Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, gratulujemy odwagi. Zapraszamy na nasze dalsze imprezy. Plan wyjazdów znajdziecie Państwo na naszej klubowej stronie http://www.kstdiablak.pl

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Pozdrawiamy, KST DIABLAK.

źródło: KST Diablak

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj