Foto

  • 17 maja 2024
  • 11 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2027

Konferencja Young Adult Matters - w kręgu literatury młodzieżowej

Konferencja Young Adult Matters - w kręgu literatury młodzieżowej - 07.06.2024 · fot. powiat
W piątek 7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się konferencja poświęcona literaturze Young Adult zorganizowana przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Wydarzenie zgromadziło w sali sesyjnej nauczycieli, bibliotekarzy oraz miłośników literatury młodzieżowej.

Prelekcje wygłosili Piotr Mąka - miłośnik książek, który swoją pasją dzieli się w mediach społecznościowych oraz autor poradnika "Weź to w nawyk", Przemysław Staroń - polski nauczyciel i wykładowca, z wykształcenia psycholog i kulturoznawca, a do tego jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji oraz Beata Skrzypczak - właścicielka marki "Opowiemci", czyli miejsca, gdzie literatura staje się źródłem inspiracji i wymiany myśli dla czytelników.

Piotr Mąka opowiadał o tym, jakie szanse, możliwości i wyzwania stwarza literatura młodzieżowa. Przemysław Staroń poruszył temat "Literatura Young Adult i New Adult na lekcjach i w bibliotece", a Beata Skrzypczak mówiła, co sprawia, że niektóre książki zdobywają popularność, poruszają emocje i wywołują burzliwe dyskusje na całym świecie. - Kolejne lata pokazują, że literatura młodzieżowa nieustannie się rozwija, jest w niej wiele do odkrycia. Uderza do młodych ludzi w najbardziej newralgicznym momencie, w czasie dojrzewania, w wieku 12-18 lat - tłumaczył Piotr Mąka.

Wydarzenie otworzyli starosta Grzegorz Wanot i zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

- Literatura Young Adult odgrywa kluczową rolę w życiu młodych ludzi, pomagając im zrozumieć siebie i otaczający ich świat. Nie tylko dostarcza rozrywki, ale również edukuje i inspiruje. Dziękuję Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie za podjęcie tego tematu - mówił starosta Grzegorz Wanot, który razem z burmistrzem Pszczyny objął patronat nad konferencją.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj