Foto

  • 17 maja 2024
  • 28 maja 2024
  • wyświetleń: 4412

Do godz. 16.00 zbadasz się w Farmakobusie. Zaparkował przy centrum przesiadkowym

Za nami:

Farmakobus przy centrum przesiadkowym w Pszczynie - 28.05.2024 · fot. powiat
We wtorek, 28 maja dzięki wspólnej akcji Śląskiej Izby Aptekarskiej i Powiatu Pszczyńskiego mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać szereg badań - m.in. pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika masy ciała, czy testu na ocenę ryzyka cukrzycy.

W Farmakobusie w godzinach 10.00 - 16.00 specjaliści w warunkach dogodnych dla pacjentów udzielają bezpłatnych konsultacji. To dobra okazja, aby zmierzyć ciśnienie, obliczyć wskaźnik masy ciała (BMI) i WHR czy skorzystać z instruktażu pomiaru stężenia glukozy. Farmaceuci wykonują zainteresowanym test uzależnienia od nikotyny, ocenę ryzyka cukrzycy czy ocenę kontroli astmy. Przeprowadzają instruktaż użycia inhalatorów oraz przekazują informacje na temat szczepień profilaktycznych.

Celem kampanii edukacyjnej "Farmaceuta Twoim Partnerem Zdrowia" realizowanej w Pszczynie przez Powiat Pszczyński i Śląską Izbę Aptekarską jest promowanie świadomości zdrowotnej oraz umożliwienie osobom w każdym wieku i o różnych potrzebach zdrowotnych skorzystania z profesjonalnej opieki farmaceutycznej.

Patronat honorowy nad kampanią edukacyjną objęli Minister Zdrowia, Wojewoda Śląski, Starosta Pszczyński oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej.

farmakobus

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe w Pszczynie" podaj