Foto

  • 17 maja 2024
  • 11 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2705

VI Rodzinny Rajd Związku Nauczycielstwa Polskiego "W Sercu Jury"

VI Rodzinny Rajd Związku Nauczycielstwa Polskiego „W Sercu Jury” - 08.06.2024 · fot. Cezary Filipiuk, Magdalena Szymczak
W sobotę 8 czerwca odbył się VI Rodzinny Rajd ZNP "W Sercu Jury". Silna reprezentacja związkowców, ich rodzin i sympatyków ZNP z Pszczyny na rajd pojechała autokarem. Zobaczcie zdjęcia!

Tegoroczna edycja rajdu organizowanego przez zawierciański Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w sobotni poranek punkt zborny- parking przed Domem Kultury w Zawierciu cały zapełnił się autobusami i autokarami, którymi przyjechali uczestnicy.
Z Pszczyny również na rajd ruszył pełny autokar, a pozostałe na liście rezerwowej osoby będą musiały poczekać aż rok na kolejną edycję imprezy. Członkowie zrzeszeni w Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pszczynie uczestniczyli w wyjeździe nieodpłatnie.

Rajd składał się z trzech części. Najpierw wszyscy uczestnicy spotkali się w miejscu zbiórki. Tam Komandorzy Rajdu z przewodnikami ustalili wszystkie szczegóły organizacyjne. Następnie uczestnicy podzieleni zostali na 5 grup i ruszyli na miejsca startu każdej z nich. Stąd rozpoczęły się piesze wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wytyczonymi trasami.

Każda grupa prowadzona przez wykwalifikowanego przewodnika pokonywała inną trasę, by w końcu spotkać się na mecie. Tym razem punktem końcowym był Zajazd Jurajski w Podlesicach. Na miejscu oprócz podsumowania i wręczenia dyplomów na każdego uczestnika czekał gorący posiłek, kiełbaski z grilla, ciasto, bar sałatkowy, kiszone ogórki z pajdą chleba ze smalcem, zimne napoje i świetna zabawa przy dźwiękach muzyki. Najmłodsi uczestnicy Rajdu otrzymali specjalne prezenty - niespodzianki i gadżety. Podczas Rajdu przewodnicy przybliżali historię terenu, mówili o jego pochodzeniu, prezentowali ciekawostki krasowe i przybliżali problemy aktualnej działalności człowieka w Jurze.

Prezes Oddziału ZNP w Pszczynie Mirosław Kozik komentuje wyjazd:

- Takie imprezy jak VI Rajd Jury są świetną okazją do wymiany poglądów, uwag i stanowią podłoże do dyskusji, na którą często nie ma czasu podczas napiętego, szkolnego grafika. Podczas wyjazdu było wiele okazji, by wymienić spostrzeżenia nawet między pracownikami tej samej szkoły - co czasami na co dzień jest trudne ze względu na ciągły pośpiech nauczycieli biegających pomiędzy dwoma, trzema a nawet i czterema placówkami, przeładowany plan lekcji i inne zajęcia. Zdecydowanie takie wyjazdy jak ten wzmacniają więzi międzyszkolne i budują dobrą atmosferę do wymiany doświadczeń i dalszego dialogu branżowego. Był to rajd rodzinny, dlatego integracja lokalnej społeczności to element dodany przy organizacji takich wydarzeń. Tego typu wydarzenia podkreślają, że Związek Nauczycielstwa Polskiego oprócz podstawowych działań związanych z pragmatyką zawodu i obroną statusu zawodowego świetnie wpisuje się we wszelkie działania dotyczące integracji społeczności oświatowej.

Fotorelacja autorstwa Cezarego Filipiuka i Magdaleny Szymczak ukazuje klimat i wyśmienitą atmosferę kolejnej edycji Rajdu ZNP, w którym wzięło udział blisko 350 uczestników.

Już dziś Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pszczynie zaprasza na kolejną edycję. Do zobaczenia na szlaku!

źródło: ZNP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.