Foto

  • 3 maja 2024
  • 4 czerwca 2024
  • wyświetleń: 6848

Warsztaty tańca tradycyjnego w skansenie - zobaczcie wideorelację!

Finał warsztatów tańca tradycyjnego - 06.2024 · fot. materiały prasowe
Pszczyńska Orkiestra Ludowa zaprosiła w maju do skansenu na warsztaty tańca tradycyjnego, które poprowadziła Iga Fedak z Kapeli Fedaków - instruktorka tańca tradycyjnego, etnolog i etnomuzykolog. Zobaczcie relację filmową z zajęć!

Warsztaty tańca tradycyjnego w skansenie - 05.2024
Warsztaty tańca tradycyjnego w skansenie - 05.2024 · fot. Rafał Rokowski


Podczas warsztatów w pszczyńskim skansenie uczestnicy nauczyli się tańców tradycyjnych z ziemi pszczyńskiej, polki, walczyka, a także podstaw tańca w parze. Były także prezentacje archiwalnych nagrań i informacje o historycznym kontekście tych tańców na terenie Pszczyny. Warsztaty skupiły się na zabawie i integracji uczestników, a prowadziła je doświadczona Iga Fedak. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku czy doświadczenia tanecznego.
Projekt został dofinansowany z Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostatnie warsztaty i potańcówka finałowa: sfinansowano ze środków #Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj