Foto

  • 5 kwietnia 2024
  • 1 maja 2024
  • wyświetleń: 44294

Pszczyński rynek opanowali motocykliści! Za nami "Motoserce"

MOTOSERCE 2024 Pszczyna - 27.04.2024r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


MOTOSERCE 2024 Pszczyna - wyjazd na paradę - 27.04.2024r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


MOTOSERCE 2024 Pszczyna - powrót z parady - 27.04.2024r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl
W sobotę 27 kwietnia rynek w Pszczynie opanowali motocykliści z całego regionu - odbywał się tutaj pszczyński finał akcji "Motoserce"! Dzięki 955 krwiodawcom udało się zebrać 429,75 litra krwi!

W ostatnią sobotę kwietnia do Pszczyny tradycyjnie zjechały setki motocyklistów na niezwykle widowiskową paradę motocyklową. Nie zabrakło świetnej muzyki. W tym roku na rynku zagrały 4 Szmery oraz zespoły, które można usłyszeć na jubileuszowej płycie "20 lat Żubrowiska": sPolish Radio, Eiskeller oraz Shelter.

W godzinach porannych na rynku zaparkowały dwa specjalistyczne ambulanse z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanowiące mobilne laboratoria do poboru krwi. To ostatni akcent zbiórki w ramach pszczyńskiego finału.Ze względu na olbrzymie zainteresowanie krew pobierana była już od poniedziałku, 8 kwietnia w terenowym oddziale RCKiK. Identycznie jak w ubiegłym roku, w skład pakietu wchodzi m.in. koszulka z logo Motoserca Pszczyna oraz Powiatu Pszczyńskiego.

Motoserce to akcja charytatywna promująca oddawanie krwi, którą w Pszczynie organizują Pszczyńska Grupa Motocyklowa i Vulcaneria South przy wsparciu Powiatu Pszczyńskiego oraz Gminy Pszczyna. W ciągu 12 lat, dzięki pszczyńskiej odsłonie akcji zebrano prawie 2000 litrów życiodajnego płynu.

ar, mp / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński, UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.