Foto

  • 12 lutego 2024
  • wczoraj, 08:00
  • wyświetleń: 3576

Szymon po raz kolejny przepłynie Wisłę z Goczałkowic do Gdańska - tym razem dla małego Olafa

Szymon po raz kolejny przepłynie Wisłę z Goczałkowic do Gdańska - tym razem dla małego Olafa - 02.2024 · fot. archiwum prywatne
26 lutego Szymon Machnowski ponownie wyruszy w kajakową wyprawę Wisłą - tym razem, by nagłośnić zbiórkę małego Olafa cierpiącego na dystrofię mięśniową. Na najdroższy lek świata potrzeba 15 milionów złotych. Będzie mu towarzyszyła żona oraz kilka osób, w tym podróżnicy Jędrzej Zegarek i Łukasz Rybicki. Spływ planowo potrwa do 10 marca. Oficjalna nazwa wydarzenia to #SiłaDlaOlafa kajakiem przez Polskę. Czy uda im się pobić polski rekord Guinnessa w zimowym spływie Wisły kajakiem?

  • Skąd - dokąd? Goczałkowice Zdrój - Gdańsk, Motława
  • Jaki dystans i jak? 1007 kilometrów kajakiem
  • Dla kogo? Dla dwuletniego Olafka z Gdańska, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną - dystrofię mięśniową Duchenne'a prowadzącą do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Jedynym ratunkiem dla niego jest lek i terapia w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba 15 milionów złotych - trochę ponad 10% kwoty już jest na zbiórce.


Popłyną Szymon i Liubov Machnowscy, polsko - ukraińskie małżeństwo, które swoim zimowym, charytatywnym spływem Wisły będzie promowało zbiórkę pieniędzy na leczenie Olafa. W Goczałkowicach wystartuje z nimi jeszcze kilkoro kajakarzy, w tym podróżnik Jędrzej Zegarek!

- Zabieramy ze sobą namiot i to w nim przyjdzie spędzić nam najpewniej większość zimowych nocy, w miarę możliwości będziemy korzystali z uprzejmości przystani lub innych ośrodków wodnych na całej długości Wisły - mówią.

Olaf - najważniejszy bohater wyprawy
Olaf - najważniejszy bohater wyprawy · fot. archiwum rodzinne


- Podczas mojego ostatniego zimowego, charytatywnego spływu Wisłą zabrakło kilku dni zimy aby spływ był w pełni zimowy. Tym spływem bijemy jednocześnie polski rekord Guinnessa w zimowym spływie Wisły kajakiem, na spływalnym odcinku Wisły i Martwej Wisły. Jeśli nam się to uda - będziemy pierwszymi osobami, które dokonały tego zimą - dodaje Szymon Machnowski.

- Przez cały spływ przy kajaku będzie doczepiona duża flaga z hasztagiem #SiłaDlaOlafa i logotypami przedsiębiorstw wspierających zbiórkę pieniędzy - jeśli chcesz pomóc wpłatą minimum 1000 zł i zależy Ci na swoim logo na fladze - daj znać. Im większa wpłata, tym większe logo - zachęca pan Szymon.

Uwaga! Potrzebny jest nocleg dla około 5-6 osób w Goczałkowicach. Kontakt w tej sprawie - tel. 796828392 (Szymon Machnowski) lub mail @szymon.machnowski@gmail.com.


Zbiórkę Olafa już teraz można zasilić tutaj:Zmagania Olafa z chorobą można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/siladlaolafa

O poprzedniej kajakowej wyprawie Szymona pisaliśmy w artykule: [WIDEO] Szymon rozpoczął samotny spływ Wisłą dla żołnierza po udarze.

Szymon Machnowski tuż po dopłynięciu do Gdańska
Finał wyprawy dla żołnierza po udarze. Na zdjęciu Szymon Machnowski z bohaterem zbiórki - Sławomirem Szumickim i podróżnikiem Markiem Kamińskim · fot. Marek Kamiński / Facebook


Przypomnijmy, że Szymon zainspirował w ubiegłym roku Mateusza Pilarskiego, który wypłynął z Rudołtowic w samotny charytatywny spływ kajakowy, którego celem było przepłynięcie całego dystansu Wisły zimą i zebranie pieniędzy dla chorego Szymka. Akcję relacjonowaliśmy w artykule: Mateusz Pilarski zakończył spływ Wisłą dla Szymonka.

Start spływu Wisłą Mateusza Pilarskiego - 24.02.2023
Start spływu Wisłą Mateusza Pilarskiego - 24.02.2023 · fot. pless.pl


machnowski

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.