Foto

  • 2 lutego 2024
  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 56967

Potrącenie pieszej przez ciężarówkę. 38-latka śmigłowcem trafiła do szpitala

Wypadek w Porębie - 2.02.2024 · fot. KPP Pszczyna


Wypadek w Porębie - 2.02.2024 · fot. nadesłane przez czytelników
W piątek 2 lutego około godz. 10:30 na ul. Wodzisławskiej w Porębie doszło do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby, w tym załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4).

Wstępnie wiadomo, że 38-letnia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, czyli miejsce, w którym powinna być bezpieczna. Została potrącona przez samochód ciężarowy, którego kierowca nie zdążył w porę zareagować na rozwój sytuacji drogowej. Starcie z ciężarówką zakończyło się dla mieszkanki powiatu pszczyńskiego poważnymi obrażeniami. Na miejsce skierowano załogę LPR. Poszkodowana śmigłowcem została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Trwają czynności w tej sprawie. Droga jest już przejezdna.

- Pamiętajmy! Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu - mówi sierż. szt. Jadwiga Śmietana z KPP w Pszczynie.

- Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim - dodaje rzeczniczka pszczyńskich policjantów.

ar, sid / pless.pl

Reklama

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj