Foto

  • 28 stycznia 2024
  • 1 lutego 2024
  • wyświetleń: 67764

14-latka z Piasku została odnaleziona. Kulisy akcji służb

14-latka z Piasku została odnaleziona. Kulisy akcji służb - 28.01.2024 · fot. KPP Pszczyna
W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci odnaleźli 14-letnią mieszkankę Piasku. Dziewczynka zaginęła w niedzielę przed południem. Poszukiwali jej policjanci, strażacy, pszczyńska ratownicza grupa HKR, rodzina i znajomi. Do działań wykorzystano psa tropiącego i noktowizor. Zaginiona została odnaleziona przez policjantów na terenie leśnym po otrzymaniu telefonicznego sygnału, że była tam widziana przez świadka.

Dziewczyna wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Nie było też z nią żadnego kontaktu. Zaniepokojeni rodzice zwrócili się o pomoc do policji. Już chwilę po tym, stróże prawa rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie mogła przebywać nastolatka i ustalali osoby, które mogły ją widzieć.

W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów brali udział m.in. strażacy PSP Pszczyna, a także OSP Ćwiklice, rodzina i znajomi zaginionej. Do działań wykorzystano również psa tropiącego. Około godziny 22.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że kilka godzin wcześniej dziecko było widziane w Kobiórze. Niezwłocznie pojechali tam wszyscy mundurowi. Wytypowany rejon poszukiwań podzielono na sektory i rozpoczęto działania, do których wykorzystano noktowizor.

Dziewczynka została odnaleziona po kilku godzinach od zgłoszenia. Znajdowała się w trudnodostępnym terenie leśnym, wymagała natychmiastowej opieki lekarskiej. 14-latkę odnaleźli policjanci przeczesujący teren. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, dziecko wróciło do domu.

Funkcjonariusze dziękują mediom i społeczeństwu za zaangażowanie w poszukiwania i za udostępnianie informacji o zaginięciu. Szczególne podziękowania kierują do świadka, który szczegółowo przekazał wszystkie posiadane informacje. Dzięki szybkiej reakcji i dużemu zaangażowaniu wszystkich służb oraz dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna, widząc zagubioną dziewczynkę, poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

W niedzielę 11 lutego w kościele w Piasku zostanie odprawiona msza św. dziękczynna:

Loading...

ar, kr / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.