Reklama

Foto

  • 22 lipca 2023
  • 23 lipca 2023
  • wyświetleń: 7437

Fryzjer z Pawłowic z kolejnym międzynarodowym sukcesem

Fryzjer z Pawłowic z kolejnym międzynarodowym sukcesem · fot. Powiat
Tomasz Sobocik, drużynowy Mistrz Świata we fryzjerstwie 2019 zdobył laury w dwóch z ośmiu kategorii w międzynarodowym konkursie "Gold Cup" organizowanym przez światową organizację fryzjerską OMC Hairworld. Złoty i srebrny medal to kolejne wielkie sukcesy w światowej karierze fryzjera z Pawłowic.

Tomasz Sobocik w międzynarodowym konkursie fryzjerskim "Gold Cup" wystartował w dwóch konkurencjach: klasycznej fryzurze męskiej oraz modnej fryzurze męskiej i kreatywnym cięciu. W kategorii fryzura klasyczna wyczesał złoty medal, natomiast w modnej fryzurze - srebrny.

- To ogólnie fryzjerstwo artystyczne. Cały szkopuł polegał na tym, żeby na głowie, która ma kształt jajka zrobić kwadratową fryzurę i zadbać o idealne odbicie światła - mówi Tomasz Sobocik.

Fryzjer z Pawłowic z kolejnym międzynarodowym sukcesem
Fryzjer z Pawłowic z kolejnym międzynarodowym sukcesem · fot. Powiat


Uczestnicy mieli bardzo ograniczony czas na wykonanie strzyżenia i fryzury na "główkach treningowych" - chodzi o to, żeby każdy fryzjer miał takie same szanse. Wykonanie konkursowej fryzury było nagrywane, a następnie w postaci filmów i zdjęć przesyłane do organizatorów konkursu. OMC Hairworld to światowa organizacja fryzjerska zrzeszająca kilkadziesiąt państw. Nadesłane prace oceniało międzynarodowe jury.

- Mistrzostwo świata zdobyłem drużynowo, ale brakowało mi krążka indywidualnie, dlatego bardzo mnie cieszą te sukcesy. "Gold Cup" to przedbieg przed Mistrzostwami Świata we fryzjerstwie, które odbędą się we wrześniu w Paryżu. Tym razem będę reprezentować Polskę indywidualnie - mówi fryzjer z Pawłowic, który właśnie podczas Mistrzostw Świata w Paryżu odbierze puchary oraz złoty i srebrny medal za sukces w "Gold Cup".

Fryzjer z Pawłowic z kolejnym międzynarodowym sukcesem
Fryzjer z Pawłowic z kolejnym międzynarodowym sukcesem · fot. Powiat


W imieniu Zarządu Powiatu Pszczyńskiego międzynarodowego sukcesu Tomaszowi Sobocikowi pogratulował Grzegorz Nogły. - To duma dla Pawłowic i dla całego naszego powiatu, że właśnie na naszym terenie prowadzi swoją działalność mistrz świata i laureat kolejnych międzynarodowych konkursów. Cieszy nas tym bardziej, że przy okazji swoich zwycięstw pan Tomasz zawsze podkreśla, że jest z powiatu pszczyńskiego. Już teraz trzymamy kciuki za powodzenie we wrześniowych Mistrzostwach Świata - mówi Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu pszczyńskiego.

Tomasz Sobocik prowadzi w Pawłowicach swój salon fryzjerski od 2004 roku. Od kilku lat z powodzeniem startuje w konkursach fryzjerskich. W 2018 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski Fryzjerstwa, co zaowocowało powołaniem do kadry Polski i startem w Mistrzostwach Świata w Paryżu, gdzie zajął wysokie 4. miejsce. Wiosną 2019 r. roku zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w Paryżu w połowie września 2019 roku, skąd wrócił ze złotym medalem i Pucharem Świata, zdobytym drużynowo z Tomaszem Drabem i Jackiem Chamerą. Polscy reprezentanci startowali w kategorii "Najtrudniejsze fryzury świata".

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.