Reklama

Foto

  • 25 kwietnia 2023
  • 27 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 29390

Wywrotka cysterny na DK-81 w Warszowicach. Droga przejezdna

Wywrotka cysterny na DK-81 w Warszowicach - 25.04.2023 · fot. nadesłane przez czytelników
We wtorek 25 kwietnia przed godz. 15.00 na Wiślance (DK-81) w Warszowicach, doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu terenowego i ciągnika siodłowego z naczepą typu cysterna.

Cysterna przewróciła się na bok, w poprzek jezdni. Droga od godziny 15.00 była zablokowana w obu kierunkach na wysokości skrzyżowania ulic Łąkowej i Stawowej. Taki stan rzeczy trwał do godz. 4:20 rano.

W naczepie typu cysterna był przewożony ładunek w postaci pianki poliuretanowej. Na miejscu próbki substancji pobrali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Przedstawiciele WIOŚ pobierają próbki - 25.04.2023
Przedstawiciele WIOŚ pobierają próbki - 25.04.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Jak doszło do tego zdarzenia? Jego uczestnicy kierowali się w kierunku Żor. Kierowca Renault Master, 25-letni mieszkaniec Zabrza jechał prawym pasem Wiślanki i zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przed którym oczekiwał 19-latek. Jednocześnie lewym pasem poruszał się kierowca Jeepa, 46-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich, który również zatrzymał pojazd przed "zebrą". Tuż za nim jechał cysterną 62-letni obywatel Węgier. Nieudany manewr obronny w postaci gwałtownego skrętu przy próbie hamowania skutkował przewróceniem się pojazdu na bok. Kierowca cysterny doprowadził także do kolizji z Jeepem. Został na niego nałożony mandat karny.

ar, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj