Reklama

Foto

  • 23 kwietnia 2023
  • 28 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 24882

Pożar domu w Kryrach. Jest zbiórka na jego odbudowę

Pożar budynku w Kryrach - 23.04.2023 · fot. zbiórka szczytny-cel.pl
W niedzielę, 23 kwietnia około godz. 15.00 w Kryrach przy ul. Wyzwolenia zapaliła się elewacja budynku mieszkalnego. W internecie utworzono zbiórkę na odbudowę domu.

Pożar budynku w Kryrach - 23.04.2023
Pożar budynku w Kryrach - 23.04.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / Henryk


W momencie dojazdu służby zastały rozwinięty pożar. Ogień wychodził ponad dach budynku i rozprzestrzenił się na żywopłot. Z otoczenia została ewakuowana jedna osoba, która próbowała na własną rękę gasić pożar. Pomocy medycznej udzielono 3 osobom, które podtruły się dymem. Wśród nich byli 12- i 14-latka oraz dwudziestokilkulatek.

Pożar budynku w Kryrach - 23.04.2023
Pożar budynku w Kryrach - 23.04.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / Henryk


Strażacy przeprowadzili następnie m.in. prace rozbiórkowe nadpalonych elementów. Na razie nie są znane przyczyny wystąpienia ognia. W rejonie działań występowały utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracowały zastępy: PSP Pszczyna, OSP Kryry, OSP Mizerów, OSP Suszec, OSP Rudziczka, KPP Pszczyna.

W internecie utworzona została zbiórka pieniędzy na odbudowę domu. Czytamy w niej: - Wybuch ognia spowodował ogromne zniszczenia w budynku. Abyśmy mogli prowadzić w naszym domu godny byt koniecznością będzie częściowe położenie nowego pokrycia dachowego oraz kapitalny remont. Sytuacja jest dla nas bardzo trudna, ale wraz z moją żoną Ewą staramy się być silni. Naszym celem jest jak najszybsza naprawa szkód wyrządzonych przez żywioł. Całym sercem pragniemy przywrócić naszym córkom Aleksandrze i Natalii ich codzienność. Marzymy o powrocie do domu, który jest naszym miejscem na ziemi. Niestety to będzie wiązało się ogromnymi kosztami.

- Zdecydowaliśmy się utworzyć zbiórkę i wyjść z prośbą o wparcie do osób obdarowanych dobrym sercem. Każda pomoc w ogromnym stopniu ułatwi naszej rodzinie zmagania, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Za okazaną nam życzliwość dziękujemy już teraz - piszą pogorzelcy.

ar, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.