• 21 marca 2023
  • wyświetleń: 1809

Puchar Ligi PALP: 46 bramek na inaugurację

Puchar Ligi PALP - pierwsza runda - 19.03.2023 · fot. POSiR Pszczyna
Pierwsze wiosenne granie w rozgrywkach Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej już za nami. W niedzielę 19 marca rozegrana została pierwsza runda Pucharu Ligi PALP, a głód grania na trawie widać między innymi po liczbie bramek strzelonych w pierwszych sześciu spotkaniach pucharowych zmagań.

Wiosnę zainaugurowało spotkanie Relaksu z broniącym pucharu Elbudem. Pierwszą po zimowej przerwie bramkę strzelił Łukasz Kędzior, którzy uderzeniem głową pokonał Kotajnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem wyżej notowanego Elbudu. Awans do kolejnego etapu wywalczyło goczałkowickie Stado, które 4:2 pokonało Ośrodek nad Dokawą.

W rywalizacji Ełki z Acapulco swoją formę zaprezentował natomiast Łukasz Mika, który miał udział przy wszystkich dziewięciu (!) bramkach swojego zespołu. Do wyłonienia zwycięzców w kolejnych dwóch spotkaniach potrzebne były konkursy "jedenastek". W starciu drugoligowców rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy ze Studzionki, którzy z "wapna" trafili tylko raz... ale to o jeden więcej niż zawodnicy Termexu.

W rywalizacji OKS-u i Constructora długo prowadzili tyszanie. W drugiej połowie swoje szanse wykorzystali Grygier i Wiktorczyk, a o awansie OKS-u do kolejnej rundy, zadecydował obroniony przez Kanię rzut karny. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Ligi, ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy BKR-u, którzy rozgromił drugoligowe "Profi" aż 10:0. Szczegółowe wyniki wszystkich spotkań oraz terminarz znajdziecie TUTAJ.

Już w najbliższy weekend rywalizacja w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej wystartuje na dobre. Szczegółowy harmonogram rozgrywek znajdziecie w zakładce "ligi" w górnym menu strony internetowej POSiR: https://posir.pszczyna.pl/