Reklama

Foto

  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 28565

Wypadek motocyklowy w Mizerowie. Poważnie ranny 19-latek

Wypadek w Mizerowie - 13.03.2023 · fot. KPP Pszczyna
W poniedziałek, 13 marca około godziny 14.30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Mizerowie na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia z ul. Mały Dwór. Na miejsce skierowano strażaków, ratowników medycznych i patrol wypadkowy z pszczyńskiej komendy.

Pierwsze informacje wskazywały, że kierujący jednośladem jest nieprzytomny i tak faktycznie było. Po chwili, jeszcze przed przyjazdem służb poszkodowany odzyskał przytomność.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni kierujący motocyklem typu cross wyprzedzał na skrzyżowaniu i uderzył w skręcającego w lewo Mercedesa Sprintera - przekazała nam sierż. szt. Jadwiga Śmietana, oficer prasowy KPP Pszczyna. Poszkodowany 19-latek doznał licznych obrażeń ciała i wymagał pilnego transportu do szpitala. Wykorzystano do tego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownik 4 przetransportował pacjenta do Górnośląskiego Centrum Medycznego.

Samochodem marki Mercedes kierował 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Nic mu się nie stało. Jak ustalili policjanci z drogówki, 19-letni motocyklista nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem. Ponadto jego motocykl crossowy okazał się być niedopuszczony do ruchu (pojazd nie zarejestrowany), a także bez ważnego ubezpieczenia OC. Trwają dalsze czynności w sprawie.

sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj