Reklama

Foto

  • 11 marca 2023
  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 23777

Wypadek, sześć kolizji i pięciu nietrzeźwych kierowców

Zdarzenie na DK-1 w Kobiórze - 11.03.2023 · fot. OSP Kobiór


Zdarzenie we Frydku - 11.03.2023 · fot. KPP Pszczyna
W ostatnich dniach towarzyszyła nam zmienna pogoda, a wraz z nią trudne warunki drogowe. Wypadek, sześć kolizji i pięciu nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu pszczyńskiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

Kolizja w Woli

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek, około godziny 15:40, na ulicy Międzyrzeckiej w miejscowości Wola. 34-letnia kierująca, jadąc samochodem osobowym, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadziła do kolizji drogowej.

Zdarzenie na DK-1 w Pszczynie

Tego samego dnia tuż przed godziną 20 w Pszczynie na drodze krajowej nr 1, 72-letni mężczyzna jadąc osobowym renault nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem i doprowadził do zderzenia z volvo. Na tym jednak nie koniec... 72-latek został zatrzymany przez mundurowych, ponieważ okazał się być poszukiwany do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności.

Wypadek w Ćwiklicach

W nocy z piątku na sobotę, około godziny 3:30 na ulicy Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach doszło do tragicznego wypadku. Jak wynika z informacji ustalonych przez policjantów na miejscu, 59-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego jadąc w kierunku Pszczyny z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pisaliśmy na ten temat w artykule Ćwiklice: tragiczny wypadek pod osłoną nocy. Nie żyje 59-latek.

Kolizja

Kilka godzin później 83-letni mężczyzna, jadąc oplem, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw, czym doprowadził do kolizji drogowej. Obecni na miejscu policjanci na sprawcę zdarzenia nałożyli mandat karny.

Zdarzenie DK-1 w Kobiórze

O godzinie 17:41 strażacy zostali zadysponowani do kolizji drogowej. Jak poinformowała nasz portal sierż. szt. Jadwiga Śmietana, oficer prasowa KPP Pszczyna, 24-letnia kobieta kierując samochodem osobowym marki Peugeot nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, w efekcie czego doprowadziła do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy zjechał jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Kobieta jechała sama.

W działaniach uczestniczył zastęp OSP Kobiór, zastęp JRG Pszczyna, ZRM oraz Policja.

Mizerów, ul. Lipki - samochód osobowy wypadł z jezdni
Mizerów, ul. Lipki - samochód osobowy wypadł z jezdni - 11.03.2023 · fot. Gerwazy


Kolizja w Mizerowie

Około godziny 17.50 na ulicy Lipki w Mizerowie 19-letnia kobieta jadąc samochodem osobowym marki suzuki swift nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych i doprowadziła do kolizji drogowej. Na kobietę policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł i 10 pkt karnych.

Zdarzenie we Frydku

W sobotę, przed godziną 19, policjanci z Komisariatu Policji w Miedźnej zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który kierował samochodem marki Skoda, będąc w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna uszkodził zaparkowany pojazd renault oraz ogrodzenie jednej z posesji. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile.

Zdarzenie we Frydku - 11.03.2023
Zdarzenie we Frydku - 11.03.2023 · fot. Marek


Niestety, wciąż zdarzają się kierujący, którzy wsiadają za kierownicę mimo wypitego alkoholu. Każdego dnia mundurowi prowadzą wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymują nieodpowiedzialnych użytkowników pszczyńskich dróg.

- Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników - mówią policjanci.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj