Reklama

Foto

  • 5 marca 2023
  • 15 marca 2023
  • wyświetleń: 4854

Przedszkole z Kobióra na 1. miejscu w ogólnopolskim konkursie

I miejsce przedszkolaków z Kobióra wśród 184 placówek oświatowych · fot. Marcin Ryś
"I pamiętaj mój kolego, słoik wrzuć do pojemnika zielonego..." - z uśmiechem na ustach wyśpiewały "Jagódki" z Gminnego Przedszkola w Kobiórze przy akompaniamencie Jacka Jastrzemskiego. Spośród 184 placówek oświatowych z całej Polski to właśnie przedszkolaki z Kobióra zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Edukacyjnym "EduPak Polska".Utwór wykonały 5-letnie dzieci z grupy "Jagódki" z Gminnego Przedszkola w Kobiórze: Aleksandra Krysta, Emilia Kolasa, Julian Ryś, Kinga Miemczok, Małgorzata Skrzypiec, Marcel Trela, Miłosz Jurecki, Oliwia Nowrot, Remigiusz Kaczmarczyk i Wojciech Kondracki. Grupę przygotowała wychowawczyni Aneta Klimek.

Głównym celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu przyczyniającej się do ochrony środowiska. Organizatorem była Fundacja Edukacja dla Przyszłości "Zielony Motyl". Na konkurs wpłynęło 261 prac, z 184 placówek, a zaangażowanych było 142 nauczycieli i 1080 przedszkolaków/uczniów.

W kategorii przedszkoli:III miejsce zdobyło przedszkole z Żywca
II miejsce zdobyło przedszkole z Warszawy
I miejsce wyśpiewały przedszkolaki z Grupy Jagódek Gminnego Przedszkola w Kobiórze!

Na gali finałowej, która odbyła się 10 marca w Poznaniu podczas XX edycji Targów Edukacyjnych, Gminne Przedszkole w Kobiórze reprezentowali: Aneta Klimek - wychowawca grupy "Jagódki", Jacek Jastrzemski - akompaniament, Julek Ryś i Remek Kaczmarczyk z grupy Jagódki wraz z rodzicami, Milanka Ryś w stroju regionalnym, z grupy Stokrotki wraz z rodzicami.

Na ceremonię zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych, które wzięły udział w konkursie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Urzędu Miasta Poznań, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Targów Edukacyjnych oraz Fundacji Zielony Motyl, Ardagh Group Polska i Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Podczas gali pokazano nagrodzone projekty. Oczywiście były nagrody, dyplomy, puchary, zdjęcia, a nawet wywiady z podekscytowanymi przedszkolakami, które godnie reprezentowały kobiórskie przedszkole.

Choć nagrodzić można było tylko najlepszych, to w całym konkursie wygrali wszyscy - "...dokonując małych zmian w naszym codziennym życiu, wpływamy globalnie na to, co dzieje się z naszą planetą..."

BM / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gminne Przedszkole w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminne Przedszkole w Kobiórze" podaj