Reklama

Foto

  • 25 lutego 2023
  • 28 lutego 2023
  • wyświetleń: 32207

Pszczynianka po metamorfozie! Wkrótce otworzy drzwi dla klientów

Remont Pszczynianki · fot. właściciel lokalu
Wkrótce otwarcie! Te słowa w witrynie kamienicy przy ul. Rynek 9 w Pszczynie dają nadzieję, że po blisko 9 latach lokal w końcu odżyje. Kultowa "Pszczynianka" przeszła prawdziwą metamorfozę. Co znajdziemy w środku? Kiedy nastąpi otwarcie?

Pszczynianka
Pszczynianka po metamorfozie! Wkrótce otworzy drzwi dla klientów · fot. właściciel lokalu


Kilka słów o remoncieWreszcie dobiega końca budowa kultowego lokalu Pszczynianka. Budowa, gdyż zakres robót, które trzeba było wykonać według projektu architekt Agnieszki Sekty-Seredyńskiej w uzgodnieniu ze Śląskim Konserwatorem Zabytków i projektantami branżowymi, był ogromny.

- Jak to bywa w zabytkowych budynkach, część prac była żmudna i długotrwała. Pandemia również wstrzymała prace nad lokalem na jakiś czas. W końcu udało się dobić do brzegu i aktualnie zostały nam odbiory służb kontrolnych - informuje Jacek Szczypka, współwłaściciel lokalu.

Już niebawem będziemy mogli zobaczyć nową odsłonę kultowej Pszczynianki. Właściciel, FRATELI Sp. z o. o., zapewnia, że dołożono wszelkich starań, aby wystrój tego miejsca był połączeniem nowoczesności z regionalnym folklorem.

Tymczasem zobaczcie zdjęcia wnętrz lokalu wykonane w czasie remontu.

Co znajdziemy w ofercie lokalu Pszczynianka - Bistro & Cafe?W Pszczyniance będzie można zjeść śniadanie, obiad i kolację. Ponadto, klienci będą mieli okazję spróbować szerokiej oferty deserów, wypiekanych na miejscu. To wszystko w nowoczesnym wydaniu, ze smakiem tradycji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

- Mamy nadzieję, że z kartą menu trafimy w gusta zarówno mieszkańców Pszczyny, jak i turystów - mówi Jacek Szczypka.

Jak dodaje, dokładna data otwarcia jeszcze nie jest znana, ale zapewnia, że nastąpi to niebawem.

Pszczynianka
Pszczynianka po metamorfozie! Wkrótce otworzy drzwi dla klientów · fot. Maria Janosz


O dawnej "Pszczyniance"Kawiarnia "Pszczynianka" była dla wielu mieszkańców miejscem kultowym. Funkcjonowała ponad pół wieku. Prowadziła ją Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Jedność" z Pszczyny. Wcześniej w tym lokalu znajdowały się: urząd skarbowy, Pszczyńskie Towarzystwo Bankowe, sklep papierniczy oraz sklep rzeźniczy.

Od 2015 roku nieruchomość od gminy dzierżawił Browar Dziedzice. Firma zdecydowała się na jego wynajęcie, jednak ostatecznie odstąpiła od uruchomienia w tym miejscu lokalu. W 2017 roku nieruchomość kupili Barbara i Henryk Szczypkowie. Teraz, po nieco ponad 5 latach od przejęcia przez nich obiektu, wszystko wskazuje na to, że lokal odżyje.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.