Reklama

Foto

  • 9 lutego 2023
  • 1 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 67235

Weekend pełen muzyki i atrakcji. Za nami Festiwal Śląskie Miraże Art Fest!

Śląskie Miraże Art Fest 2023 - koncert Smolik i Kev Fox - 30.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - koncerty - 30.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - dzień trzeci - 30.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - koncert Grubsona - 29.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - koncerty - 29.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - strefa zabaw dla dzieci- 29.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - 29.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - 28.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - strefa zabaw dla dzieci- 28.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - przedstawienie teatralne "Wrony" Stowarzyszenie "take tam ..." - 28.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - koncerty - 28.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - koncert zespołu Chłodno - 28.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Śląskie Miraże Art Fest 2023 - wystawa artystyczna "Dead Inside" oraz koncert DJ Danish na wyspie Herbaciarni- 28.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl
Cóż to był za weekend! Od 28 do 30 lipca w Pszczynie odbywała się kolejna edycja Festiwalu Śląskie Miraże. W ramach wydarzenia wystąpili m.in. Grubson, czekały na nas również Śląska Młoda Scena, Targi Rzemiosła i wiele innych! W niedzielę o godzinie 21.00, na zakończenie festiwalu, rozpoczął się koncert Smolik i Kev Fox!

Niedziela: Smolik i Kev FoxNiedziela była ostatnim dniem Festiwalu Śląskie Miraże Art Fest w Pszczynie. W Parku Zamkowym czekało mnóstwo atrakcji, w tym warsztaty artystyczno-edukacyjne prowadzone przez kopalnię Guido oraz słuchowiska i spektakle.

Tradycyjnie po raz kolejny odbywały się Śląskie Targi Rzemiosła (portal pless.pl pisze o nich w tym artykule), gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas Food Fest byłą okazja zakosztować różnych smaków z całego świata. Przygotowana została Strefa Kreatywnego Bajtla. Były m.in. warsztaty, spektakl teatralny, spotkania i dmuchany plac zabaw.

W Mirażowej Strefie Sztuki w Sali "13" również czekało wiele atrakcji - słuchowiska, pokazy filmów krótkometrażowych i spektakle teatralne.

Sobota: Grubson gwiazdą wieczoruSobota była kolejnym dniem Festiwalu Śląskie Miraże. Koncerty na scenie w pszczyńskim parku rozpoczęły się o godzinie 15.30. Wystąpili: Julie Fox, Północ, Domsun oraz Loża Masorza, a gwiazdą wieczoru był Grubson, który porwał do zabawy pszczyńską publiczność!

W sobotę w Parku Zamkowym nie zabrakło również strefy zabaw dla dzieci. W ramach Śląskich Miraży na rynku odbywają się Plenerowe Targi Turystyczne - więcej o nich piszemy tutaj.

Moc atrakcji w piątek 28 lipcaFestiwal Śląskie Miraże ruszył w piątek 28 lipca. W "Strefie kreatywnego Bajtla" odbyły się warsztaty i spotkania, a na najmłodszych czekał również dmuchany plac zabaw. Na polane przy schodach zamkowych odbyło się wydarzenie "Dawne i Nowe Zabawy Podwórkowe...".

W piątek w "Mirażowej Strefie Sztuki" odbyło się Słuchowisko Sofoklesa, podczas którego mogliśmy wysłuchać "Trachnik" w reżyserii Mariusza Malca, a także pokaz filmów krótkometrażowych i spektakl "Wrona".

W pierwszy dzień Śląskich Miraży na scenie w Parku Zamkowym wystąpili Zbyszek Adamek, Free Road i zespół Chłodno.

Na wyspie w pszczyńskim parku można oglądać wystawę realizowaną przez kolektyw artystyczny Dead Inside. Podobnie jak w ubiegłym roku, artystki podjęły trudny temat depresji i jej skutków. Piątkowy wernisaż otwierający wystawę zakończył się muzycznym akcentem - o godzinie 21.30 rozpoczęło się Silent Disco, które poprowadzi Dj Danish.

Śląskie Miraże Art Fest 2023Śląskie Miraże Art Fest to bezpłatny festiwal wielogatunkowy, który daje możliwość doświadczenia wielu form sztuki w ramach jednego wydarzenia. W tym roku nie będzie inaczej. To wydarzenie po raz czwarty połączy muzykę, teatr, kino, rękodzieło i dobre jedzenie.

- Śląskie Miraże Art Fest to świetny festiwal, który idealnie pasuje do Pszczyny. To połączenie różnych sztuk artystycznych, mocny akcent na lokalne produkty i świetna muzyka. W ubiegłym roku gościliśmy Natalię Przybysz, Sydneya Polaka i O.S.T.R. W 2023 roku znów będzie ciekawie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

egoroczna "dziesiątka" laureatów projektu Śląska Młoda Scena, czyli inicjatywy wspierającej młode zespoły, która wystąpi na dużej scenie to: color blue, Joulie Fox, Północ Music, Domsun, Free Road, Zuza Wiśniewska, Chłodno, Loża Masorza, Sabina Szewczyk oraz Kuba Folwarczny.

BM, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.