pless.pl

Reklama

Foto

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2433

Złożyli kwiaty na grobie Powstańca Styczniowego

Uroczystość złożenia kwiatów na grobie Powstańca Styczniowego - 21.01.2023 · fot. WCR Tychy
W sobotę, 21 stycznia z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego w Pszczynie na Cmentarzu Wszystkich Świętych na mogile ułana Edwarda Kozielskiego zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

W uroczystościach udział wzięli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Gaża, Sekretarz Powiatu Pszczyńskiego Szymon Sekta, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Pszczynie Zdzisław Grygier oraz przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach por. Mirosław Moń.

- Powstanie Styczniowe to największe i najdłużej trwające polskie powstanie. Było ono końcem pewnej epoki w naszej historii. To kres romantyzmu, ale też ostatnia w XIX wieku próba wydźwignięcia się na niepodległość. Pomimo ogromnych strat, jakie poniosło społeczeństwo polskie w wyniku działań wojennych, represji, zsyłek i emigracji, idea walki o niepodległość przekazywana była kolejnym pokoleniom, które czerpały z niej natchnienie i które ostatecznie doprowadziły w 1918 roku do odrodzenia Państwa Polskiego - przypomina poseł Grzegorz Gaża.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.