pless.pl

Reklama

Foto

  • 21 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 7025

Powalone drzewa i brak prądu po intensywnych opadach śniegu

Interwencje przy ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach oraz przy ul. Dębowej w Goczałkowicach - 21.01.2023 · fot. Facebook / OSP Rudołtowice


Tuje przechylone na groby na cmentarzu św. Jadwigi - 21.01.2023 · fot. Andrzej Grynpeter
Intensywne opady śniegu, które wystąpiły w piątek, 20 stycznia w naszym regionie, dały się we znaki mieszkańcom powiatu pszczyńskiego. Od godziny 2.00 w sobotę, 21 stycznia strażacy interweniowali 35 razy. Z kolei w gminie Pawłowice prądu było pozbawionych 162 odbiorców.

Drzewo pochylone na jezdnię przy ul. Międzyrzeckiej w Woli - 21.01.2023
Drzewo pochylone na jezdnię przy ul. Międzyrzeckiej w Woli - 21.01.2023 · fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Woli


Interwencje strażaków dotyczyły głównie drzew powalonych na jezdnię oraz zwisających lub zerwanych przewodów energetycznych i telekomunikacyjnych. Do takich zdarzeń doszło w Gilowicach, Woli, Rudołtowicach, Wiśle Wielkiej, Pielgrzymowicach oraz Goczałkowicach-Zdroju.

Loading...


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z intensywnymi opadami śniegu pozbawionych prądu było 162 odbiorców w gminie Pawłowice. Bieżące informacje o wyłączeniach i awariach można znaleźć tutaj.

Powrót zimy dał się również we znaki na nekropoliach. Między innymi na cmentarzu świętej Jadwigi tuje przechyliły się na groby.

mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.