pless.pl

Reklama

Foto

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1258

Złożyli kwiaty i znicze w hołdzie ofiarom Marszu Śmierci

Burmistrz wraz z delegacją IPN w Katowicach złożył hołd ofiarom Marszu Śmierci
Burmistrz wraz z delegacją IPN w Katowicach złożył hołd ofiarom Marszu Śmierci - 19.01.2023 · fot. UM Pszczyna
W czwartek na cmentarzu przy ulicy Wodzisławskiej burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wspólnie z delegacją Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz sekretarzem powiatu pszczyńskiego złożył hołd ofiarom Marszu Śmierci.

- Pamięć o tragicznych wydarzeniach 1945 roku nigdy nie powinna zaniknąć. Powinna być ona dla wszystkich nas i przyszłych pokoleń nauką i przestrogą, jakie konsekwencje mogą nieść za sobą rasizm i brak szacunku dla innych narodów oraz wyznań. Nie można pozwolić na nienawiść, pogardę wobec drugiego człowieka - mówił burmistrz Dariusz Skrobol.

W wydarzeniu udział wzięła delegacja w składzie: Jan Kwaśniewicz - naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Katowicach oraz Barbara Adamczyk - prezes Oddziału w Katowicach Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem, Adam Pazera - przedstawiciel wojewody śląskiego, Jan Delowicz - pracownik Muzeum Miejskiego w Żorach.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.