pless.pl

Reklama

Foto

  • 10 stycznia 2023
  • wyświetleń: 581

UKS Centrum Pszczyna: zwycięstwo na dobry początek rozgrywek

UKS Centrum Pszczyna - AZS Częstochowa 3:0 - 7.01.2023 · fot. POSiR
W ubiegłą sobotę w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zawodniczki UKS Centrum Pszczyna rozegrały pierwsze w tym roku spotkanie I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet, w którym podejmowały zespół AZS Częstochowa.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji w pierwszym secie, a oba zespoły popełniały sporo błędów. Przy stanie 19:17 na zagrywkę powędrowała Karolina Pluta, a pszczynianki zdobyły trzy kolejne punkty i do końca kontrolowały wydarzenia na boisku.

W drugiej odsłonie przewaga gospodyń była widoczna od samego początku, a set zakończył się po 17 minutach zwycięstwem zawodniczek Jarosława Płachno do 13.

Podobnie było również w trzeciej partii, dobra zagrywka po stronie pszczynianek i ogromne problemy zawodniczek z Częstochowy przełożyły się na wynik. Ostatecznie trzy punkty zostały w Pszczynie, a UKS Centrum z 16 punktami na koncie plasuje się na 5. miejscu w ligowej tabeli.

UKS Centrum Pszczyna - AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:13, 25:6)

Skład zespołu:
Karolina Pluta (K), Natalia Szmukier, Maria Buras, Oliwia Biodrowicz, Weronika Poks, Paulina Zawada, Oliwia Lazar, Zofia Człowiek, Zuzanna Szafron oraz Zuzanna Jacek (libero).

BM / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.