pless.pl

Reklama

Foto

  • 10 stycznia 2023
  • wyświetleń: 523

PZS nr 1 w VII edycji ogólnopolskiej akcji "Rodacy - Bohaterom"

PZS nr 1 w VII edycji ogólnopolskiej akcji "Rodacy - Bohaterom" · fot. PZS nr 1
W grudniu 2022 r. w PZS nr 1 odbyła się VII zbiórka darów rzeczowych oraz zbiórka pieniężna przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji "Rodacy - Bohaterom", zorganizowanej przez Stowarzyszenie ODRA- NIEMEN, związana z przygotowaniem paczki świątecznej dla polskich Kombatantów oraz ich rodzin żyjących na Kresach Wschodnich.

Koordynatorem akcji i partnerem projektu w Pszczynie, był po raz siódmy absolwent szkoły - Janusz Łabaj. Z przyjemnością uczestniczyliśmy kolejny raz w tak szlachetnej inicjatywie. W szkole zbiórkę koordynowały nauczycielki: Joanna Zaworska, Urszula Strzałka - Wcisło wraz z młodzieżą klas I CT i II CT. W tym roku akcja przybrała dwie formy: zbiórki darów rzeczowych, które przynieśli uczniowie oraz zbiórki pieniężnej wśród pracowników PZS nr 1.

Dyrekcja, nauczyciele bardzo chętnie przyłączyli się do zbiórki i udało nam się zebrać 490 złotych. Za tę sumę zakupiliśmy produkty spożywcze, które uzupełniły przygotowane przez uczniów paczki. Do paczek dołączyliśmy kartki z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli ją choćby symboliczną kwotą. Dziękujemy również uczniom bezpośrednio zaangażowanym w inicjatywę, bowiem podjęli ją z wielką determinacją. Biorąc udział w pszczyńskiej edycji ogólnopolskiej akcji społeczność naszej szkoły wykazała się bez wątpienia empatią i patriotyzmem. Oddała w ten sposób hołd bohaterom, którzy walczyli o Niepodległą.

PZS nr 1 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj