pless.pl

Reklama

Foto

  • 6 stycznia 2023
  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 9151

Maturzyści z Samochodówki już po studniówce!

Studniówka w Samochodówce - 05.01.2023 · fot. powiat
Tegoroczni maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie jako pierwsi w naszym powiecie zatańczyli poloneza. Na swoim najważniejszym balu bawili się w czwartek, 5 stycznia uczniowie trzech klas technikum oraz klasy szkoły branżowej II stopnia.

Maturzyści z technikum w popularnej "Samochodówce" są ostatnim rocznikiem, który skończył gimnazjum. Do matury w tym roku przystąpi tu 64 uczniów z trzech klas technikum i 11 ze szkoły branżowej II stopnia. To przyszli technicy usług fryzjerskich, technicy programiści, technicy mechanicy, technicy pojazdów samochodowych, technicy grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technicy chłodnictwa i klimatyzacji. Na studniówce 5 stycznia w karczmie Kuban bawiło się 100 młodych ludzi - uczniowie maturalnych klas z osobami towarzyszącymi. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli im zaproszeni nauczyciele.

Loading...


Jak zwykle przy tej okazji były wspomnienia, podziękowania i życzenia. Dyrektor szkoły, Teresa Wojtanowicz życzyła uczniom, aby ten wieczór pozostał w ich pamięci przez wiele lat.

- Niech wasze decyzje będą trafione. Podjęliście mądry wybór, stawiając na szkołę z zawodem. Teraz czeka na was przyszłość w zawodach, które są potrzebne na rynku pracy - mówiła.

Wicestarosta Damian Cieszewski gratulował uczniom osiągnięć.

- Jesteście emisariuszami tej szkoły. Kiedy pójdziecie w świat, mówcie z podniesioną głową, że jesteście z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, bo to jest naprawdę dobra szkoła - podkreślał.

Maturzyści rozpoczęli swój najważniejszy bal tradycyjnym polonezem. Młodzież podczas studniówki bawiła się świetnie. Panie zachwycały w długich sukniach. Z kolei panowie prezentowali się elegancko w tradycyjnych garniturach.

Dla uczniów ostatnich klas technikum to napięty czas. Od poniedziałku czekają ich egzaminy zawodowe.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj