pless.pl

Reklama

Foto

  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 918

Tenisiści stołowi z Pszczyny dominują w ligach

Tenisiści stołowi z Pszczyny dominują w ligach · fot. ULKTS Pszczyna
Bardzo dobrą formę utrzymują zawodnicy z Pszczyńskiego ULKTS-u, grający w rozgrywkach ligowych.

Pszczyńskie drużyny zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach ligowych na poziomie II ligi gr.B, oraz III i IV ligi. Na szczeblu II ligi jesteśmy liderami grupy, mamy komplet punktów (11 zwycięstw) i przewagę nad wiceliderem z Węgierskiej Górki trzech punktów. W rankingu indywidualnym listę otwierają Mariusz Zwoliński i Artur Szołtysek. Drużyna ma jasny cel i w rundzie rewanżowej będziemy grać aby zrealizować zakładany cel - awans do grupy mistrzowskiej.

Link do rozgrywek II Ligi B: http://ligi.slzts.pl/liga/14/75/2-liga-mezczyzn/

Druga drużyna grająca w III lidze też walczy o miejsce na pudle. Po pierwszej bardzo udanej rundzie jesteśmy na drugim miejscu ze stratą 3 pkt. do lidera z Lędzin. Na koncie mamy sześć zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Do rundy rewanżowej podchodzimy z wiarą, że cel uda się zrealizować i utrzymać tą pozycję.

Link do rozgrywek III ligi: http://ligi.slzts.pl/liga/14/76/3-liga-mezczyzn-gr-i/

Również w IV lidze okręgowej jest pełen optymizm. Po pierwszej rundzie zajmujemy trzecie miejsce i to też dobra lokata, możliwa do utrzymania. Walka o miejsca na pudle będzie bardzo zacięta.

Link do rozgrywek IV ligi: http://ligi.slzts.pl/liga/14/80/liga-okregowa-gr-i/

Mamy też duże sukcesy w zawodach indywidualnych. Czołowe miejsca zdobywają nasi doświadczeni zawodnicy w zawodach ogólnopolskich. W rozegranym IV turnieju Grand Prix Polski Weteranów w Sandomierzu bardzo dobrze zagrali w kat. 40-49 lat na najwyższym stopniu stanął Artur Sobel - I m, Mariusz Zwoliński - 5 m, w kat. 50-59 lat Artur Szołtysek i Janusz Friebe ex - 3 m. Szczególnie szczęśliwy był Janusz Friebe, dla którego był to pierwszy medal na tym poziomie. W kategorii kobiet 40-49 Sabina Kukla zakończyła turniej na 5 m. Między świętami rozegrany został Wigilijny Turniej Tenisa Stołowego w Żorach. W kategorii seniorów całe podium zdobyli zawodnicy reprezentujący Pszczynę. Złoty medal dla Artura Sobla, srebrny dla Artura Szołtyska i brąz dla Mariusza Zwolińskiego.

Cieszą wyniki naszych seniorów, ale cały czas trenujemy z grupą dzieci i to jest główny cel, aby ci najmłodsi już w najbliższym czasie mogli również zdobywać medale. Na razie dobrze sobie radzą w turniejach organizowanych przez Gminę i Powiat Pszczyński. Rozegrano dwa turnieje z cyklu Grand Prix Pszczyny w tenisie stołowym. Bardzo dobrze grały Zosia Korus, Kinga Kręcichwost, Julia Samsel, z chłopaków na pochwałę zasłużyli Tymoteusz Szałachwij, Mikołaj Kuś oraz Adam Kuczmik. Grupa zakończyła I etap programu Narodowego Rozwoju Tenisa Stołowego pod nazwą "Pingpongowe Marzenia z Eneą", mamy nadzieję, że Klub w tym roku również zostanie zaproszony do kontynuowania programu.

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i czwartek od godz. 16.30-18.00.

Dla dorosłych - amatorów w środy i piątki od godz. 18.00-19.30.

Tel. kontaktowy Janusz Friebe 605730013

Janusz Friebe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ULKTS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj