pless.pl

Reklama

Foto

  • 6 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2174

Lada dzień ruszy przebudowa ulicy Miodowej we Frydku

Rusza przebudowa ul. Miodowej we Frydku - 4.01.2022 · fot. Powiat
Plac budowy został przekazany wykonawcy i jeszcze w styczniu na ul. Miodowej we Frydku rozpocznie się pierwszy etap rozbudowy.

W środę, 4 stycznia samorządowcy i przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie przekazali plac budowy wykonawcy - firmie Drogród z Ćwiklic. Tym samym już niedługo rozpocznie się pierwszy etap dużego zadania obejmującego rozbudowę dróg w Miedźnej i Frydku.

W pierwszym etapie ul. Miodowa we Frydku zostanie rozbudowana na 2,5-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną. Zakres prac jest szeroki. Roboty będą polegać na przebudowie jezdni o szerokości 5,5 m, budowie i rozbudowie oświetlenia drogi, kanalizacji deszczowej, przebudowie rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami, sieci energetycznej i teletechnicznej oraz budowie chodnika dla pieszych. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe oraz pozostałe roboty towarzyszące.

- Efektem tej inwestycji będzie znaczna poprawa płynności ruchu drogowego na ważnym szlaku komunikacyjnym w południowo-wschodniej części powiatu pszczyńskiego. Znaczącej poprawie ulegnie bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich użytkowników ruchu drogowego - mówi starosta Barbara Bandoła. I dodaje, że wzdłuż ulicy Miodowej powstała gęsta zabudowa jednorodzinna. Podczas konsultacji z mieszkańcami rozbudowa drogi i budowa bezpiecznego ciągu pieszego była priorytetem dla lokalnej społeczności.

Rusza przebudowa ul. Miodowej we Frydku - 4.01.2022
Rusza przebudowa ul. Miodowej we Frydku - 4.01.2023 · fot. Powiat


Na etap I inwestycji Powiat Pszczyński pozyskał 11,4 mln zł dofinansowania w ramach funduszu "Polski Ład". Najniższa kwota złożona w przetargu wyniosła 14 mln 881 tys. zł. Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Miedźna.

Prace ruszą jeszcze w styczniu od przygotowania terenu pod inwestycję. - Zaraz po feriach odbędzie się spotkanie dla mieszkańców z wykonawcą, podczas którego zostaną przekazane najważniejsze ustalenia związane z przebudową - mówi wójt Gminy Miedźna, Jan Słoninka.

Już w trakcie prac raz w tygodniu będą się odbywać tzw. rady budowy, podczas których mieszkańcy będą mogli uzyskać bieżące informacje o kolejnych pracach.

Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2023 roku.

II etap zadania zakłada rozbudowę dalszego odcinka ul. Miodowej oraz ulicy Wiejskiej w Miedźnej aż do skrzyżowania z ul. Bieruńską. Aby dalsza inwestycja mogła być realizowana, niezbędne będzie pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.