pless.pl

Reklama

Foto

  • 3 stycznia 2023
  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 6510

Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych mieszkań

Budowa osiedla Luizy w Łące - 28.12.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna
Przy ulicy Cieszyńskiej w Łące trwa budowa osiedla Luizy. W ramach pierwszego etapu powstanie 50 mieszkań, w większości trzypokojowych. Zakończenie prac przewiduje się na przełom 2023 i 2024 roku.

Inwestycję prowadzi Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a prace przebiegają sprawnie i szybko. Przypomnijmy, że roboty przy budowie pierwszych budynków wielorodzinnych na osiedlu Luiza rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca. W pierwszej kolejności zostały wykonane prace ziemne, pale fundamentowe oraz wykonano płytę fundamentową. Potem powstały ściany piwnic, na placu budowy pojawił się żuraw wieżowy i rozpoczął się montaż stropu.

Dziś prace są już na kolejnym etapie. W jednym z budynków jest już wykonywany stop nad parterem, natomiast w drugim zakończono budowę ścian parteru i wykonywane jest szalowanie stropu. Z oddali widać też szyby windowe, które wykonano na wysokość drugiej kondygnacji.

Docelowo przy ulicy Cieszyńskiej powstają dwa 6-kondygnacyjne budynki po 25 mieszkań. Będą to w większości mieszkania trzypokojowe, 63-metrowe. Ponadto w każdym budynku będzie jedno mieszkanie do osób niepełnosprawnych oraz po pięć mieszkań 30-metrowych. Budynki będą wyposażone w windę, a każde mieszkanie będzie miało balkon. W piwnicach będą części przynależne, rowerownie, wózkownie i suszarnie.

- Nowe budynki ulokowane przy ulicy Cieszyńskiej zaspokoją zapotrzebowanie ogromnej liczby mieszkań komunalnych. To temat bardzo często przytaczany w rozmowach z mieszkańcami. Osiedle Luizy zaoferuje nie tylko lokale, ale także zaplecze w postaci parkingów i terenów zielonych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Osiedle Luizy / Zielone

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Luizy / Zielone" podaj