pless.pl

Reklama

Foto

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1831

Gminny obiekt ocieplony, okna wymienione

Budynek wielorodzinny przy ul. Szkolnej 70 po termomodernizacji - 12.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój
Zakończyła się termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Szkolnej 70. Prace kosztowały prawie 700 tys. zł.

Zrealizowana przez Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój inwestycja pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania, przyczyni się do zwiększenia komfortu cieplnego w mieszkaniach, a także do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

- Sukcesywnie poprawiamy stan naszych gminnych obiektów. Termomodernizacja budynku wielorodzinnego jest kolejnym działaniem gminy, którego celem jest ograniczenie zanieczyszczeń powietrza poprzez poprawę efektywności energetycznej. Istotny jest także walor estetyczny. Budynek znajdujący się w sąsiedztwie kościoła pw. św. Jerzego Męczennika prezentuje się teraz bardzo ładnie - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Zakres inwestycji obejmował przede wszystkim docieplenie ścian i dachu, wymianę stolarki zewnętrznej, a także odnowienie elewacji budynku gospodarczego z wymianą drzwi. Roboty wykonała firma UH-BUD z Ćwiklic. Wartość zadania to 697 tys. 814 zł. Dofinansowanie, które gmina pozyskała na ten cel ze środków unijnych to 527 tys. 353 zł.

Prace zrealizowano w ramach podziałania POIS.01.07.01 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszalnych w województwie śląskim, działania POIS.01.0700 - Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego oś priorytetowa POIS.01.00.00 - Zmniejszenie emisyjności gospodarki Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.