pless.pl

Reklama

Foto

  • 1 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2340

Nowy wielofunkcyjny samochód w OSP Ćwiklice

Nowy wielofunkcyjny samochód w OSP Ćwiklice · fot. OSP Ćwiklice
Citroen Jumper zastąpił starego wysłużonego Forda Transita. Samochód został zakupiony dla ochotniczej straży pożarnej z Ćwiklic dzięki głosom w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim 2021.

Samochód jest 9-osobowy, przystosowany do przewozu oraz szybkiego załadunku i rozładunku wózków na których zamontowane są różnego rodzaju zestawy sprzętowe. Jest to auto uniwersalne, które ma możliwość szybkiego dostosowania przewożonego sprzętu do rodzaju zdarzenia.

Na przykład w razie powodzi auto jest wstanie przewieź kilka zestawów różnego rodzaju pomp. Ponadto samochód może przewozić wózki z agregatami i sprzętem oświetleniowym, basen 13m3, namioty oraz drona, dla którego wnętrze samochodu posłuży jako cześć dowódczo-sztabowa dla operatora, a także kierującego działaniami ratowniczymi w razie konieczności planistyki działań poszukiwawczych.

W celu przystosowania samochodu do prowadzenia akcji ratowniczych druhowie z ćwiklickiej jednostki włożyli wiele swojego czasu i wysiłku w prace przy samochodzie.

- W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować wielu firmom instytucjom oraz osobom, które wykonały dla nas charytatywnie, po kosztach lub odpłatnie pewne prace związane z dostosowaniem samochodu lub też przekazały środki na wykonie tych prac - mówią przedstawiciele OSP.

ar / pless.pl

źródło: OSP Ćwiklice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.