pless.pl

Reklama

Foto

  • 1 stycznia 2023
  • 10 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3909

Zespół Istebna z kolędami i pastorałkami w Goczałkowicach

Zespół Istebna z kolędami i pastorałkami w Goczałkowicach - 8.01.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój
Tegoroczny koncert świąteczny w Goczałkowicach-Zdroju upłynął pod znakiem góralskich kolęd i pastorałek. W niedzielę wystąpił tam Zespół Regionalny "Istebna".

Świąteczno-noworoczny koncert to piękna goczałkowicka tradycja. Na przestrzeni lat w kościele św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju wystąpili m.in. Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, zespół Universe, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", zespół Turnioki, Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego czy nasz chór parafialny Semper Communio.

W tym roku gościliśmy Zespół Regionalny "Istebna". To jedna z najstarszych w Polsce grup folklorystycznych. Jej początki datowane są na 1901 rok. W niedzielę, 8 stycznia artyści w pięknych strojach regionalnych zaprezentowali góralskie kolędy i pastorałki. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem - goczałkowicka świątynia była wypełniona po brzegi.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju.

ar, BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj