pless.pl

Reklama

Foto

  • 23 grudnia 2022
  • wyświetleń: 891

Curlingowcy z Pawłowic w Finlandii

Curlingowcy z Pawłowic w Finlandii - 12.2022
Curlingowcy z Pawłowic w Finlandii - 12.2022 · fot. UG Pawłowice
Od 14 do 19 grudnia KS "Warszowice" reprezentował gminę oraz Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorek grupy B, które odbyły się w fińskim centrum sportowym Kisakallio.

Drużyna w składzie: Monika Wosińska, Klaudia Szmidt, Marlena Dziewirz, Paulina Frysz, Magdalena Herman wspierana przez trenera Damiana Hermana walczyła wraz z 23 drużynami z całego świata o 3 miejsca premiowane do grupy A, do której zakwalifikowało się już siedem najlepszych drużyn z wcześniejszych mistrzostw.

Zawodniczki z warszowickiego klubu bardzo dobrze rozpoczęły turniej od wygranej z Brazylią oraz Słowacją. Niestety w następnych meczach z Włoszkami, Turczynkami i Kanadyjkami musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Ostatecznie dziewczyny ukończyły zawody na 4 miejscu w grupie oraz 14 miejscu w całym turnieju. Grupa, w której przyszło rywalizować zawodniczkom okazała się bardzo mocna, ponieważ Turczynki i Kanadyjki znalazły się w pierwszej czwórce mistrzostw.

W przygotowaniach i samym wyjeździe klub wspomogły: Bank Spółdzielczy w Pawłowicach, firma Stych z Rudy Śląskiej, Gmina Pawłowice oraz JAS-FBG za co klub serdecznie dziękuje.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.