pless.pl

Reklama

Foto

  • 22 grudnia 2022
  • 28 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3307

W Jankowicach otwarto Szkołę Leśną!

Szkoła Leśna w Jankowicach - 12.2022 · fot. Nadleśnictwo Kobiór
Przy Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Kobiór w Jankowicach otwarto budynek edukacyjny z ekspozycją związaną z dziejami naszej planety i historią żubrów!

Odwiedzający to miejsce nie będą zawiedzeni. W "Szkole Leśnej - poznajemy dzieje Ziemi i historię żubra" zobaczą barwne obrazy z bardzo dalekiej, trudno wyobrażalnej przeszłości naszej planety. Na spirali czasu pokazano epoki geologiczne. W gablotach można zobaczyć modele praroślin oraz sylwetki żubrów od czasów prehistorycznych do współczesnych. Dzieje Ziemi zostały skorelowane ze zmieniającym się klimatem i charakterystycznymi dla danej epoki roślinami. Można również prześledzić kształtowanie się lądów na Ziemi przed milionami lat.

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz środków własnych Nadleśnictwa Kobiór. Powstanie Szkoły Leśnej było możliwe dzięki współpracy Nadleśnictwa Kobiór - beneficjenta projektu - z miastem Frydlant nad Ostravici, które było w nim partnerem.

Budynek Szkoły znajduje się przy wewnętrznym parkingu Ośrodka. Obok zmodernizowanej ścieżki przyrodniczo-leśnej wokół zagrody pokazowej żubrów, poznawanie prehistorii Ziemi jest kolejną edukacyjną atrakcją tego miejsca. Z pewnością Szkoła będzie wyzwaniem dla nauczycieli i uczniów, którzy będą chcieli pogłębić wiedzę o najmniej znanych dziejach Ziemi.

W otwarciu Szkoły Leśnej wzięli udział, obok leśników Nadleśnictwa Kobiór, m.in. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, lokalnych samorządów oraz nauczyciele szkół podstawowych.

ar / pless.pl

źródło: Nadleśnictwo Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj