pless.pl

Reklama

Foto

  • 22 grudnia 2022
  • wyświetleń: 928

"Razem przez przeszkody" - wyjątkowy kalendarz uczniów ZS3S

„Razem przez przeszkody”, czyli wyjątkowy kalendarz uczniów ZS3S w Pszczynie
Postrzeganie osób niepełnosprawnych z perspektywy ich mocnych stron i pokonywania barier - taki cel przyświecał realizowanemu w tym roku projektowi "Żyj sportowo - będzie zdrowo" realizowanemu w Zespole Szkół nr 3 im. J. Korczaka w Pszczynie, pod patronatem fundacji PZU w ramach konkursu "Z Fundacją PZU po lekcjach".

1 czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Boot Camp, czyli terenowy tor przeszkód, w którym wzięli udział uczniowie ZS3S w Pszczynie oraz ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty z Żor. Poszczególne elementy imprezy inspirowane biegami przeszkodowymi tym razem zostały dostosowane do możliwości osób z niepełnosprawnościami. Wszyscy uczestnicy Boot Campu przekonali się, że ograniczenia są tylko w naszych głowach.

Zdjęcia wykonane podczas imprezy zostały wykorzystane do stworzenia wyjątkowego kalendarza, z jednej strony stanowiącego relację zmagań zawodników, z drugiej zaś - dowód na to, że razem jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeszkody.

Kalendarz w cenie 20 zł można nabyć w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie, przy ul. Zamenhofa 5. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia "RAZEM" dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.