pless.pl

Reklama

Foto

  • 20 grudnia 2022
  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2449

Nowy samochód dla strażaków w Górze

Nowy ratowniczo-rozpoznawczy samochód pożarniczy dla OSP Góra - 19.12.2022 · fot. UG Miedźna
W poniedziałek, 19 grudnia miało miejsce oficjalnie przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze nowego, lekkiego, ratowniczo-rozpoznawczego samochodu pożarniczego, który przyjechał do jednostki OSP w Górze już na początku miesiąca.

Na zakup samochodu gmina pozyskała środki finansowe z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Minister - Członek Rady Ministrów Michał Wójcik osobiście przekazał samochód Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze druhowi Piotrowi Kamińskiemu. Pogratulował druhom nowego wozu, a także podkreślił, że zakup samochodu jest wynikiem bardzo dobrej współpracy między władzą szczebla państwowego oraz samorządu terytorialnego.

- Niech służy mieszkańcom i dba o ich bezpieczeństwo. Niech będzie zawsze w gotowości by nieść pomoc - mówił.

Słowa uznania i podziękowania na ręce ministra za wsparcie zakupu nowego samochodu przekazał wójt gminy Miedźna Jan Słoninka.

- Dziękuję za okazane wsparcie i pomoc. Dziękuję za przychylność i pochylenie się nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy - powiedział wójt.

Podziękował również nieobecnej na uroczystości Beacie Białowąs - byłej wicemarszałek województwa śląskiego, która swoimi działaniami mocno wspierała potrzebę zakupu pojazdu pożarniczego dla jednostki OSP w Górze.

W wydarzeniu brali udział także: poseł Grzegorz Gaża, Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie st. bryg. Grzegorz Kołoczek, Prezes Zarządu OG ZOSP RP w Miedźnej druhna Zofia Fołta, Komendant Gminny OSP w Miedźnej druh Krzysztof Sosna, Radni Gminy Miedźna: Tomasz Nycz, Zofia Białoń, Andrzej Painta, Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera, Sołtys Góry Marian Libera, składali piękne, wymowne życzenia, które kierowali do: Naczelnika OSP w Górze Piotra Kamińskiego, Prezesa Mateusza Farugi, druhów i druhen OSP w Górze.

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.